środa, 8 maja, 2024

Legia po ciężkiej przeprawie wywozi trzy punkty z Poznania!

Legia Warszawa wygrała w Poznaniu z Wartą 2:0 i wywiozła ze stolicy Wielkopolski bardzo cenne trzy punkty. Jednak wygrana wcale nie przyszła podopiecznym Czesława Michniewicza łatwo.

Po ciężkim dwumeczu z Dynamem Zagrzeb  i odpadnięciu z Ligi Mistrzów Legia Warszawa jechała do Poznania. Spotkanie z Wartą okazało się ciężką przeprawą. Już na początku meczu gospodarze strzelili gola. Sędzia Tomasz Lasyk bramki po konsultacjach i analizie VAR nie uznał. W 39 minucie gola dla legionistów zdobył głową Rafael Lopes, po dośrodkowaniu Hołowni. Do przerwy mistrzowie Polski prowadzili, jednak mecz był wyrównany. W drugiej połowie piłkarze Warty otworzyli się, próbując doprowadzić do wyrównania. Jednak nadziali się na kontrę. Trójkowa akcja Luquinhasa, Lopesa i Pekharta dała Legii prowadzenie po strzale tego ostatniego. Czeski napastnik wpakował piłkę głową do siatki. Legioniści kontrolowali już mecz, utrzymując korzystny dla siebie wynik.

Warta Poznań – Legia Warszawa 0:2 (0:1)