środa, 17 kwietnia, 2024

Od środowego poranka ogromne zmiany na Ursynowie. W weekend na Wilanowie

W środę zmieni się organizacja ruchu na Ursynowie. Wszystko przez budowę Południowej Obwodnicy Warszawy – podał stołeczny ratusz.

fot. mat. pras, UM St, Warszawa

Jak informują urzędnicy, w najbliższą środę, 29 stycznia, ok. godz. 7.00 zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Polskie Drogi. Wykonawca obwodnicy planuje zamknięcie przejazdu z ul. Polskie Drogi do ul. F. Płaskowickiej. Nieczynny będzie również chodnik prowadzący do ul. F. Płaskowickiej. Przejście oraz przejazd z ul. Polskie Drogi będą możliwe jedynie w kierunku ul. Alternatywy i dalej do ul. rtm. W. Pileckiego. Zamknięte będą także chodniki po stronie północnej na odcinku od ul. Polskie Drogi do wyjazdu ze straży pożarnej. Utrzymany będzie ruch w obu kierunkach z ul. F. Płaskowickiej do ul. rtm. W. Pileckiego – czytamy w komunikacie.

Na tym nie koniec prac. Jak podaje ratusz, w weekend wykonawca wilanowskiego odcinka wyprostuje ruch w ciągu ul. Przyczółkowej. Ruch w kierunku Konstancina-Jeziorny, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ul. Pałacowej, został skierowany na docelową jezdnię już w listopadzie. Teraz czas na jezdnię w kierunku centrum. W piątek, 31 stycznia, o godz. 11.00 przesunięte zostanie przejście dla pieszych w rejonie ul. Europejskiej. Następnie w poniedziałek, 3 lutego, ok. godz. 14.00, na docelową jezdnię, na której kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, przełożony zostanie ruch w kierunku centrum. Na wysokości budowanej drogi ekspresowej, kierowcy jadący od centrum będą mogli zawrócić w kierunku ul. Europejskiej – podaje Urząd Miasta. Urzędnicy przypominają, że również w piątek, 31 stycznia, ok. godz. 13.00, w związku z budową ronda, zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic Sytej i Metrycznej. Ruch samochodów w ciągu ul. Sytej, na wysokości budowanej trasy, zostanie poprowdzony tymczasową jezdnią omijającą plac budowy. Na ul. Metrycznej na odcinku od skrzyżowania z ul. Sytą do ul. Bruzdowej zostanie wprowadzony ruchu wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Ponadto zamknięty zostanie południowy wlot ul. Sytej – ten fragment ulicy będzie miał nadal połączenie z ul. Bruzdową. Ruch pieszych na ul. Sytej będzie odbywał się tymczasowym chodnikiem po zachodniej stronie jezdni, a na ul. Metrycznej – chodnikiem po stronie południowej – czytamy w komunikacie.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu, o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska” – podsumowuje stołeczny ratusz.

(źródło: U.M. St. Warszawa)

 

 

 

 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img