środa, 29 listopada, 2023

Od poniedziałku utrudnienia na Grochowskiej przy Jubilerskiej

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Drogowcy remontują prawy pas Grochowskiej w kierunku Marsa. Na odcinku między ulicą Jubilerską a Kokoryczki, kierowcy pojadą jednym pasem. Zarząd Transportu Miejskiego zawiesi przystanek GOCŁAWEK. Prace ruszą w poniedziałek.

To kontynuacja prac zaczętych w październiku. Jak przypomniał portal Infoulice.um.warszawa.pl, w październiku miejscy drogowcy naprawili prawy pas Grochowskiej od Podolskiej do Jubilerskiej. W poniedziałek, 20 listopada, o godzinie 6.00 wrócą. Wyremontują jezdnię pomiędzy Jubilerską a Kokoryczki. Na czas prac zamkną dwa pasy jezdni Grochowskiej w stronę Marsa. Oprócz prawego, remontowanego pasa, barierki wygrodzą również środkowy. Staną na nim maszyny budowlane. Skrzyżowania z Jubilerską i Kokoryczki pozostaną otwarte – podają Infoulice. Z prawego pasa ulicy Grochowskiej, za ulicą Mglistą, kierowcy nie pojadą prosto. Będzie można z niego skręcić w prawo w Jubilerską.

Portal podkreśla, że taka organizacja ruchu będzie obowiązywać od 6.00 do 16.00. W godzinach od 16.00 do 6.00 drogowcy zajmą tylko jeden pas jezdni na remontowanym odcinku, kierowcy pojadą dwoma. Ma to zmniejszyć utrudnienia w popołudniowym szczycie komunikacyjnym. Prace spowodują też zmiany w komunikacji miejskiej. W dniach 20-21 listopada ZTM zawiesza funkcjonowanie przystanku GOCŁAWEK 02. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego na stronie Warszawski Transport Publiczny, w zamian uruchomi przystanek zastępczy GOCŁAWEK 52. Znajduje się on przy ul. Grochowskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Jubilerską (około 145 metrów przed lokalizacją podstawową). Będzie on obowiązywał jako stały dla linii autobusowych 125, 142, 143, 145, 173, 183, 521, 702, 704, 720, 722, 730. I jako przystanek na żądanie dla nocnych autobusów linii N21, N24 i N71 – podsumowuje ZTM/WTP.

(Infoulice.um.warszawa.pl, ZTM/WTP)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img