niedziela, 24 października, 2021

Mokotów. Będą dwie nowe sygnalizacje świetlne na Stegnach, poinformował ZDM

„Dwie korzystne oferty wpłynęły w przetargu na przebudowę wiekowych świateł u zbiegu alei Sikorskiego i ulicy Czarnomorskiej” – poinformował Zarząd Dróg Miejskich. ZDM planuje też prace na sąsiednim skrzyżowaniu. Mają one poprawić wjazd na osiedle Pod Skocznią. 

Na Sikorskiego i Czarnomorskiej zadaniem wybranej w przetargu firmy będzie wymiana masztów i latarni sygnalizacyjnych na ledowe, wraz z okablowaniem i urządzeniami sterującymi. Nowe światła zostaną wyposażone w akustyczne naprowadzanie, automatyczne wykrywanie pojazdów oraz detekcję pieszych i rowerzystów. Tym samym sygnalizacja będzie pracować akomodacyjnie. Zielone światło dla samochodów będzie gasnąć tylko wtedy, gdy pieszy zbliży się do jezdni – pozwoli to na poprawę płynności ruchu na skrzyżowaniu. Ponadto światła zostaną skoordynowane z pozostałymi w ciągu al. Sikorskiego.

ZMiany także na sąsiednim skrzyżowaniu al. Sikorskiego na przedłużeniu ul. Leśnej Jeżyny. „Obecnie to de facto wlot do dwujezdniowej arterii, w który i z którego można tylko skręcać w prawo. W tym miejscu ma powstać pełne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, które umożliwi również skręt w lewo. Nowe światła będą wyposażone w akustyczne naprowadzanie, co pozwoli na łatwiejsze przekraczanie jezdni osobom niewidomym i niedowidzącym, a także w automatyczne wykrywanie pojazdów oraz detekcję pieszych. Sygnalizacja będzie więc pracować akomodacyjnie – zielone światło dla samochodów zgaśnie tylko w przypadku zbliżenia się przechodnia do jezdni” – informuje ZDM.

(źródło: ZDM)

Polecamy