poniedziałek, 18 października, 2021

Zgodnie z planem Suwałki zdobyte. W rezerwowym składzie Legia przechodzi dalej w Pucharze Polski

Legia Warszawa wygrała w Suwałkach i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Legioniści są rekordzistami pod względem triumfów w tych rozgrywkach. Trofeum zdobywali 19 razy. Ostatnio w 2018 roku.

Legia w Suwałkach zagrała w składzie praktycznie rezerwowym, z podstawowej jedenastki na boisku zameldował się jedynie Lirim Kastrati. Czesław Michniewicz zmienił też ustawienie na to z czwórką obrońców. Mistrzowie Polski od początku spotkania z pierwszoligowcem mieli jednak przewagę. Dogodne sytuacje marnowali między innymi Kacper Kostorz, Kacper Skibicki i Rafa Lopes. Gospodarze nastawiali się na kontry. Po jednej z nich, w 41 minucie sędzia podyktował rzut wolny. Cezary Miszta odbił piłkę po strzale Rafała Mularczyka. Kacper Michalski z kilku minut dobił piłkę i trafił do siatki. Było sensacyjne 1:0 dla Wigier. To jednak podrażniło legionistów. W 42 minucie gry kapitalną akcję przeprowadził Kostorz, który ośmieszył obrońcę gospodarzy i ładnym strzałem wyrównał stan gry.

W drugiej połowie Legia miała przewagę, ale gospodarze dzielnie stawiali opór. Do 62 minuty. Wtedy fatalny błąd popełniła obrona i bramkarz gospodarzy, choć trzeba pochwalić bystrość umysłu i spryt Kastratiego. Obrońca Wigier zagrał do bramkarza. W tej z pozoru bezpiecznej sytuacji jak spod ziemi przed golkiperem zespołu z Suwałk wyrósł Kastrati. Zoch próbował wybić, trafił w reprezentanta Kosowa, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki… było 2:1 dla legionistów.

Potem to Legia rozgrywała piłkę i miała coraz wyraźniejszą przewagę. W 80 minucie znów szybkością popisał się Kastrati. Wyszedł na pozycję i obsłużył podaniem  Emrelego. Ten  pokonał bramkarza gospodarzy. Było 3:1, w końcówce mistrzowie Polski mieli jeszcze okazję podwyższyć wynik, próby Emrelego i Josue okazały się nieskuteczne.

Legia Warszawa awansowała do 1/16  Pucharu Polski.

Wigry Suwałki – Legia Warszawa 1:3 (1:1)

1:0 Kacper Michalski 41’

1:1 Dominik  Kostorz 42’

1:2 Lirim Kastrati 62’

1:3 Mahir Emreli 80’

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Kacper Michalski, Michał Ozga, Piotr Pierzchała, Tomasz Lewandowski, Patryk Mularczyk, Bartłomiej Babiarz, Mikołaj Łabojko, Denis Gojko, Mariusz Rybicki, Kamil Adamek

Legia Warszawa: Cezary Miszta – Kacper Skibicki, Rose, Abu Hanna, Mateusz Hołownia, Jurgem Çelhaka (46’ Josue), Ihor Charatin, Lirim Kastrati, Rafael Lopes (56’ Ernest Muci), Yuri Ribeiro (46’ Kacper Skwierczyński), Kacper Kostorz (56’ Mahir Emreli)

Polecamy