wtorek, 16 kwietnia, 2024

Zgodnie z planem Suwałki zdobyte. W rezerwowym składzie Legia przechodzi dalej w Pucharze Polski

Legia Warszawa wygrała w Suwałkach i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Legioniści są rekordzistami pod względem triumfów w tych rozgrywkach. Trofeum zdobywali 19 razy. Ostatnio w 2018 roku.

Legia w Suwałkach zagrała w składzie praktycznie rezerwowym, z podstawowej jedenastki na boisku zameldował się jedynie Lirim Kastrati. Czesław Michniewicz zmienił też ustawienie na to z czwórką obrońców. Mistrzowie Polski od początku spotkania z pierwszoligowcem mieli jednak przewagę. Dogodne sytuacje marnowali między innymi Kacper Kostorz, Kacper Skibicki i Rafa Lopes. Gospodarze nastawiali się na kontry. Po jednej z nich, w 41 minucie sędzia podyktował rzut wolny. Cezary Miszta odbił piłkę po strzale Rafała Mularczyka. Kacper Michalski z kilku minut dobił piłkę i trafił do siatki. Było sensacyjne 1:0 dla Wigier. To jednak podrażniło legionistów. W 42 minucie gry kapitalną akcję przeprowadził Kostorz, który ośmieszył obrońcę gospodarzy i ładnym strzałem wyrównał stan gry.

W drugiej połowie Legia miała przewagę, ale gospodarze dzielnie stawiali opór. Do 62 minuty. Wtedy fatalny błąd popełniła obrona i bramkarz gospodarzy, choć trzeba pochwalić bystrość umysłu i spryt Kastratiego. Obrońca Wigier zagrał do bramkarza. W tej z pozoru bezpiecznej sytuacji jak spod ziemi przed golkiperem zespołu z Suwałk wyrósł Kastrati. Zoch próbował wybić, trafił w reprezentanta Kosowa, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki… było 2:1 dla legionistów.

Potem to Legia rozgrywała piłkę i miała coraz wyraźniejszą przewagę. W 80 minucie znów szybkością popisał się Kastrati. Wyszedł na pozycję i obsłużył podaniem  Emrelego. Ten  pokonał bramkarza gospodarzy. Było 3:1, w końcówce mistrzowie Polski mieli jeszcze okazję podwyższyć wynik, próby Emrelego i Josue okazały się nieskuteczne.

Legia Warszawa awansowała do 1/16  Pucharu Polski.

Wigry Suwałki – Legia Warszawa 1:3 (1:1)

1:0 Kacper Michalski 41’

1:1 Dominik  Kostorz 42’

1:2 Lirim Kastrati 62’

1:3 Mahir Emreli 80’

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Kacper Michalski, Michał Ozga, Piotr Pierzchała, Tomasz Lewandowski, Patryk Mularczyk, Bartłomiej Babiarz, Mikołaj Łabojko, Denis Gojko, Mariusz Rybicki, Kamil Adamek

Legia Warszawa: Cezary Miszta – Kacper Skibicki, Rose, Abu Hanna, Mateusz Hołownia, Jurgem Çelhaka (46’ Josue), Ihor Charatin, Lirim Kastrati, Rafael Lopes (56’ Ernest Muci), Yuri Ribeiro (46’ Kacper Skwierczyński), Kacper Kostorz (56’ Mahir Emreli)