wtorek, 7 maja, 2024

Miedwiediew pokonany. Teraz FEDERER! Życiowy sukces Huberta Hurkacza!

Nie Iga Świątek, a Huber Hurkacz jest polską rewelacją Wimbledonu. Polak pokonał w 1/8 finału drugiego tenisistę rankingu ATP, Daniła Miedwiediewa! W ćwierćfinale zmierzy się z samym Rogerem Federerem.

Pojedynek obfitował w zwroty akcji. Trwał dwa dni, rozpoczął się w poniedziałek. W pierwszym secie zdecydowanie lepszy  był Miedwiediew, który wygrał 6:2. Drugi, bardzo zacięty set na swoją korzyść rozstrzygnął Polak, wygrywając 7:6.  W trzecim znów lepszy okazał się Miedwiediew, wygrywając 6:3. Czwarta odsłona zaczęła się od pojedynku gem, za gem. Przy stenie 3:3 w gemach i 40:30 w siódmym gemie mecz został przerwany z uwagi na potężne opady deszczu. Partię dograno we wtorek. Hurkacz doskonale rozpoczął – wygrał przerwany gem i wyszedł na prowadzenie w secie. Ostatecznie wygrał tę odsłonę 6:3 i doprowadził do remisu w meczu. Decydował piąty set, w którym Polak zagrał wręcz fenomenalnie. Pewnie zwyciężył 6:3 i zameldował się w ćwierćfinale. Wynik ten to ogromna sensacja i największy sukces Huberta Hurkacza. W kolejnej rundzie rywalem naszego zawodnika będzie legenda światowego tenisa, Roger Federer. Mecz już w środę, o 16.30. (az)

Na zdj. Hubert Hurkacz, fot. Wikipeda/ Autorstwa si.robi – Hurkacz WMQ18 (32), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71047633