niedziela, 28 kwietnia, 2024

Legia deklasuje w meczu na szczycie!

Legia Warszawa po koncertowej grze pokonała Pogoń Szczecin 4:2 (4:0) w spotkaniu na szczycie PKO BP Ekstraklasy. Deklasując wicelidera umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. W ciągu raptem 30 minut padły aż cztery gole dla legionistów – dla mistrzów Polski strzelali Filip Mladenović, dwa razy Thomas Pekhart i Mateusz Wieteska. Przed przerwą w 45 minucie bramkę honorową strzelił dla Portowców Frączczak. W drugiej połowie tempo osłabło, legioniści kontrolowali grę, goście próbowali ukłuć rywali, ale udało im się to tylko raz. W 83 minucie bramkę dla gości z rzutu karnego zdobył Drygas. Było 4:2, ale wynik nie odzwierciedla miażdżącej przewagi legionistów z pierwszej połowy. Wydaje się, że losy tytułu są już przesądzone. Legioniści na siedem kolejek przed końcem rozgrywek mają 52 punktów. Druga Pogoń ma punktów 41, trzeci Raków Częśtochowa 37, ale ma jedną kolejkę więcej do rozegrania. Tak, czy inaczej, patrząc na sobotnią dyspozycję, tytuł legionistów wydaje się niezagrożony.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 4:2 (4:1)

1:0 Mladenović 4′

2:0 Pekhart 19′

3:0 Pekhart 23′(k)

4:0 Wieteska 29′

4:1 Frączczak 45′

4:2 Drygas 83′ (k)

LEGIA WARSZAWA: Boruc – Jędrzejczyk Wieteska, Szabanow – Juranović, Slisz, Martins, Mladenović – Kapustka (74 Gwilia), Pekhart (87′ Kostorz), Luquinhas (79′ Lopes)

POGOŃ SZCZECIN: Stipica – Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos (63′ Malec), Mata (24′ Kozłowski) – Dąbrowski(63′ Drygas) – Kowalczyk, Smoliński (63′ Benedyczak), Gorgon, Kucharczyk – Frączczak (74′ Fornalczyk)