wtorek, 5 marca, 2024

Zmiana nawierzchni na ulicy Jórskiego. Autobusy pojadą inaczej

W związku z awaryjną naprawą nawierzchni jezdni ulicy Jórskiego na odcinku od ulicy Radzymińskiej do ul. Fantazyjnej od 6 grudnia (piątek) od ok. godz. 10 do 7 grudnia (sobota) do końca kursowania linii 212 (linia nocna N11 tylko w nocy 6/7 grudnia 2019 r.) autobusy linii 212 zostaną skierowane na trasę objazdową w obu kierunkach: CH Targówek – – Gilarska – Samarytanka – Krośniewicka – Kościeliska – Radzymińska – Trocka – – Pl. Hallera, a autobusy linii N11 zostaną skierowane na trasę objazdową w obu kierunkach: Dw. Centralny – – al. Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – L. Kondratowicza – św. Wincentego – – Os. Derby.

W związku z rozpoczęciem budowy przystanku osobowego Warszawa Targówek od 15 grudnia do odwołania (na około 6 miesięcy) zmieniona zostanie trasa pociągów linii S3: Warszawa Lotnisko Chopina – (…) – Warszawa Al. Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia p. 8 – Warszawa Wola – Warszawa Młynów – Warszawa Koło – Warszawa Powązki – Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO – Warszawa Praga (…) – Legionowo/Legionowo Piaski/Wieliszew. Jeden pociąg oznaczony jako S30 kursował będzie dotychczasową trasą przez Warszawę Centralną.

Drogowcy wymieniają oprawy oświetleniowe na ul. Okuniewskiej. W sumie na odcinku od parkingu przy stacji PKP do siedziby jednostki wojskowej pojawią się 62 nowe oprawy. Do tej pory na ul. Okuniewskiej funkcjonowały stare oprawy, o łącznej mocy 9,63 kW. Po modernizacji zużycie mocy spadnie do 3,57 kW. Oznacza to oszczędność na poziomie 60%. Będzie jaśniej i bezpieczniej, a na zmianie zyska również środowisko. Prace są już na ostatniej prostej i powinny zakończyć się w najbliższym czasie. Łączny koszt modernizacji to ok. 70 tys. zł.

(Warszawski Serwis Prasowy)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img