poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Trudna sytuacja Zielonych Kanonierów. Do finału daleko

W drugim meczu serii półfinałowej play-off Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa znów przegrali w hali Stulecia ze Śląskiem Wrocław 57:71 i w walce o miejsce w finale mistrzostw Polski, toczonej do trzech zwycięstw, przegrywają już 0-2. W czwartek o 20.00 trzeci mecz rozegrają w Warszawie. Porażka przekreśli marzenia o finale. Wygrana zapewni pozostanie w grze.

W półfinale mistrzostw Polski Legia Warszawa, która rok temu sensacyjnie wygrała wicemistrzostwo Polski mierzy się z ubiegłorocznym mistrzem, Śląskiem Wrocław. W pierwszym meczu we Wrocławiu Zieloni Kanonierzy ulegli obrońcom tytułu 77:83. Pierwszą kwartę przegrali 14:23, drugą wygrali 24:19 i po połowie przegrywali nieznacznie 38:42. W trzeciej kwarcie znów udało się zmniejszyć stratę – legioniści zwyciężyli 22:20 i w meczu przegrywali już tylko dwoma punktami, 60:62. Niestety ostatnia, przegrana przez gości 17:21 przesądziła o porażce w całym meczu 77:83. Drugie spotkanie Zieloni Kanonierzy zaczęli koszmarnie, po kilku minutach przegrywali już 0:16. A pierwszą kwartę przegrali 11:25. W drugiej nawiązali walkę, wygrywając ją 19:15. Zmniejszyli dystans do 30:40. W trzeciej kwarcie ulegli jednak 14:18, zwiększając stratę do 14 punktów. Ostatnia odsłona zakończyła się remisem 13:13. Ale w całym spotkaniu goście przegrali 57:71.

O finał ciężko, ale szansa wciąż jest

W rywalizacji półfinałowej Śląsk prowadzi 2:0, a gra się do trzech zwycięstw. Oznacza to, że jeśli wrocławianie wygrają następne spotkanie w Warszawie, awansują do finału. Jeśli wygra Legia, to rozegra czwarty mecz. Jeśli znów zwycięży, los awansu rozstrzygnie się w piątym meczu. W trzecim meczu półfinałowym to Legia będzie gospodarzem. Mecz w hali OsiR Bemmowo zacznie się w czwartek, o 20.00. Ewentualny czwarty pojedynek również w hali na Bemowie odbędzie się w sobotę, o godzinie 20.00. Gdyby legionistom udało się wyrównać stan rywalizacji decydujący o awansie piąty mecz oba zespoły rozegrają we Wrocławiu, w przyszły wtorek, 30 maja. Na razie trzeba jednak odrabiać straty. Rok temu koszykarze Legii sensacyjnie dotarli do finału ze Śląskiem Wrocław, zostając wicemistrzem Polski. W tym roku w sezonie zasadniczym zajęli czwarte miejsce. W ćwierćfinale pokonali piątą w rundzie zasadniczej PGE Spójnię Stargard 3:0 – 84:77, 91:78, 93:82.

(źródło: NTW, Warszawski Serwis Prasowy)