poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Już pewne. Selekcjoner reprezentacji trenerem Legii

Już potwierdzone. Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji młodzieżowej do lat 21 został trenerem Legii Warszawa. Zadaniem nowego trenera będzie awans drużyny do fazy grupowej Ligi Europy. I oczywiście poprawa gry w lidze i docelowo mistrzostwo Polski. Nominacja budzi pewne kontrowersje – Michniewicz jednocześnie z klubem prowadzić będzie drużynę narodową.

Czesław Michniewicz ma 50 lat. Jako piłkarz grał na pozycji bramkarza, między innymi w takich klubach jak Bałtyk Gdynia, Polonia Gdańsk, Amica Wronki. W barwach tej ostatniej występował w Ekstraklasie i europejskich pucharach (przeciwko Atletico Madryt). Karierę piłkarską zakończył w 2000 roku. Był trenerem zespołów m. in. Lecha Poznań (zdobył Puchar Polski), Zagłębia Lubin (mistrzostwo Polski), czy Jagiellonii Białystok. W roku 2017 został selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21. Z drużyną wywalczył awans do Mistrzostw Europy, gdzie Biało-Czerwoni w grupie ograli Belgów i Włochów, ulegli jednak Hiszpanom i nie awansowali do fazy finałowej, co uniemożliwiło awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokyo. W tegorocznych  eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy Polacy pokonali między innymi faworyzowaną Rosję, są na dobrej drodze do awansu na mistrzowski turniej. Teraz został szkoleniowcem Legii, zastąpił Aleksandara Vukovicia, który wywalczył w ubiegłym sezonie mistrzostwo Polski, teraz jednak drużyna obniżyła loty, odpadła z Ligi Mistrzów, a w Ekstraklasie zanotowała dwie wygrane i dwie porażki. Czarę goryczy przechyliła porażka z Górnikiem Zabrze w sobotę (1:3). Powołanie Czesława Michniewicza budzi pewne  kontrowersje, trener jednocześnie będzie bowiem prowadził młodzieżową reprezentację Polski. (az)