sobota, 2 marca, 2024

Otwarcie Traktu Lubelskiego. Autobusy wracają

Od wtorku 2 czerwca na swoje stałe trasy na ulicy Trakt Lubelski wrócą autobusy linii 142, 219, 702 i N72. Autobusy linii 142 będę jeździły częściej – podał Warszawski Transport Publiczny.

fot. WTP

Jak podaje WTP, po otwarciu dla ruchu przebudowanego odcinka ul. Trakt Lubelski, od wtorku 2 czerwca z tras objazdowych wrócą autobusy (autobusy nocne od nocy z 1 na 2 czerwca). Stałą trasą będą jeździły autobusy linii 142 ale ze zwiększoną częstotliwością na tym odcinku, gdzie jest najwięcej pasażerów – podaje WTP. Chodzi o odcinek między pętlą Wiatraczna a ulicą Skalnicową  w dni powszednie, w godzinach szczytu (ramowo w godzinach: 6.00-9.00 oraz 15.00-19.00) co 30 minut. Razem z kursami podstawowymi linii (tj. na pełnej trasie do osiedla Aleksandrów) zapewnią częstotliwość 15 minut na odcinku Wiatraczna – Ośrodek Szkoleniowy. Na swoje stałe trasę powrócą także autobusy linii 702 i N72. Autobusy pozostaną na ulicach Borków i Juhasów – po wycofaniu stamtąd 142 będą jeździły tu 219 – podaje WTP. —

Kursy skrócone linii 142 odbywać się będą po trasie:

WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski (powrót: Floriana – Błękitna – Widoczna) – Wał Miedzeszyński – Skalnicowa – SKALNICOWA (powrót: Skalnicowa)

Jak podaje WTP, uruchomiony zostanie nowy przystanek SKALNICOWA 04 obowiązujący jako krańcowy dla kursów skróconych linii 142 zlokalizowany w zatoce przy ulicy Skalnicowej za skrzyżowaniem z ul. Heliotropów (w kierunku ul. Trakt Lubelski).

(WTP)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img