sobota, 24 lutego, 2024

Bestialstwo i głupota. Kupiła świnię. Nie mogła jej trzymać, to przywiązała ją do drzewa

Dla bestialstwa wobec zwierząt nie ma żadnego wytłumaczenia. Podobnie jak dla głupoty. Ze skrajną głupotą i bestialstwem mieliśmy do czynienia w Sulejówku. Kobieta kupiła do domu świnię. Ponieważ właściciel nie zgodził się na trzymanie takiego zwierzęcia, postanowiła przywiązać ją do drzewa, skazując na śmierć w męczarniach. 31-latka wpadła w ręce policji.

fot. freeimages.com, zdj. ilustr.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, kilka dni temu funkcjonariusze z komisariatu w Sulejówku zostali poinformowani przez strażników miejskich, że w rejonie stacji PKP Sulejówek Miłosna do drzewa w kompleksie leśnym, ktoś przywiązał świnię. Szybko skojarzono, że mogła to zrobić 31-letnia mieszkanka Sulejówka. Sprawę przekazali funkcjonariuszom z komisariatu w Sulejówku.

Policjanci wszczęli dochodzenie z ustawy o ochronie zwierząt. W ramach prowadzonego postępowania ustalili, że 31-latka kupiła świnię tego samego dnia rano w województwie warmińsko – mazurskim od jednego z rolników. Ponieważ właściciel mieszkania, od którego kobieta wynajmuje mieszkanie nie zgodził się na trzymanie takiego zwierzęcia w domu, 31-latka postanowiła przywiązać świnię do drzewa w lesie – informuje policja.

Mieszkanka Sulejówka odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzętami poprzez porzucenie, gdyż zgodnie z zapisami ustawy o ochronie zwierząt takie postępowanie jest przestępstwem i podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności – przypomina KSP.

(źródło: policja)

 

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img