Wściekałeś się w weekend utrudnieniami na kolei? To dopiero początek

MUSISZ PRZECZYTAĆ

W ostatni weekend pasażerowie musieli znieść spore utrudnienia w Szybkiej Kolei Miejskiej. To nie koniec. Szykują się dwa kolejne weekendy z utrudnieniami.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego zmiany będą już w najbliższy piątek, czyli 26 maja. Krócej pojadą dwa ostatnie wieczorne pociągi linii S3 z 9 peronu stacji Warszawa Zachodnia w kierunku Legionowa i Wieliszewa. W odwrotnym kierunku w skróconej relacji pojadą trzy ostatnie, wieczorne pociągi do stacji Warszawa Zachodnia peron 9 lub przystanku Warszawa Powązki. W sobotę i niedzielę 27–28 maja, dwa pierwsze poranne pociągi w kierunku Legionowa pojadą z przystanku Warszawa Powązki. A jeden popołudniowy – ze stacji Warszawa Gdańska. Jak informuje ZTM, ostatni, wieczorny pociąg z Lotniska Chopina dotrze tylko do przystanku Warszawa Rakowiec. Z kolei do Legionowa ostatni kurs odjedzie z przystanku Warszawa Powązki. W przeciwną stronę, do Warszawy, jeden popołudniowy pociąg skończy bieg na stacji Warszawa Gdańska. Przedostatni wieczorny, na przystanku Warszawa Powązki – podkreśla ZDM.

Linia S3 między piątkiem 2 czerwca a niedzielą 4 czerwca

W piątek, 2 czerwca, ostatni wieczorny pociąg z Radzymina pojedzie w skróconej relacji, do przystanku Warszawa Powązki. Natomiast w sobotę i niedzielę 3–4 czerwca, dwa pierwsze poranne pociągi w kierunku Legionowa pojadą z przystanku Warszawa Powązki. W przeciwną stronę, do Warszawy, jeden popołudniowy pociąg skończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia peron 9.

Linia S4 piątek 26 maja – niedziela 28 maja

W piątek, 26 maja krócej pojadą dwa ostatnie wieczorne pociągi w kierunku Legionowa i Wieliszewa. Pojadą w relacji ze stacji Warszawa Zachodnia peron 9 lub z przystanku Warszawa Powązki. Ostatni, wieczorny pociąg z Lotniska Chopina dotrze tylko do przystanku Warszawa Rakowiec. W odwrotnym kierunku, trzy ostatnie, wieczorne pociągi pojadą w skróconej relacji. Do stacji Warszawa Zachodnia peron 9 lub przystanku Warszawa Powązki – informuje ZTM. W sobotę 27 maja i niedzielę 28 maja, wszystkie pociągi SKM S4 będą kursowały wyłącznie w skróconej relacji. Warszawa Powązki – Legionowo lub Wieliszew podaje ZTM.

Linia S40 piątek, 26 maja – niedziela 28 maja

W piątek, 26 maja, trzy ostatnie wieczorne pociąg z Piaseczna, pojadą w skróconej relacji. Do przystanku Warszawa Rakowiec lub stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie – podaje ZTM. W przeciwną stronę, dwa ostatnie wieczorne pociągi do Piaseczna rozpoczną bieg na stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie lub przystanku Warszawa Rakowiec. Z kolei w sobotę i niedzielę, 27–28 maja, pociągi S40 będą kursowały na trasie Warszawa Główna – Piaseczno. W skróconej relacji z Piaseczna do przystanku Warszawa Rakowiec pojedzie 6 pociągów. A w odwrotnym kierunku – 5 pociągów – informuje ZTM.

Pociągi S4 i S40 od piątku, 2 czerwca do niedzieli, 4 czerwca

W piątek, 2 czerwca, ostatni wieczorny pociąg linii S4 z Piaseczna, pojedzie w skróconej relacji z przystanku Warszawa Powązki. Jak podkreśla ZTM, na linii S40 w piątek, 2 czerwca, ostatni wieczorny pociąg z Piaseczna, pojedzie w skróconej relacji do przystanku Warszawa Rakowiec. W przeciwną stronę, ostatni wieczorny pociąg do Piaseczna rozpocznie bieg na stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie. W sobotę i niedzielę, 3–4 czerwca, pociągi S40 będą kursowały na trasie Warszawa Główna – Piaseczno. Dwa ostatnie wieczorne kursy z Piaseczna będą realizowane w skróconej relacji, do stacji Warszawa Zachodnia i przystanku Warszawa Rakowiec. W przeciwną stronę, do Piaseczna, ostatni pociąg odjedzie ze stacji Warszawa Zachodnia – podsumowuje ZTM.
(Źródło: ZTM)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img