czwartek, 30 listopada, 2023

Gazem i nożem w policjantów. Finał bójki dwóch pań na Pradze

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Dwie panie pobiły się na Targowej. Przybyli na miejsce policjanci zostali zaatakowani przez grupę agresywnych osób. Działo się na Pradze, ale sprawcami byli mieszkańcy Woli i Milanówka.   

fot. policja zdj. ilustr.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Targowej. Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komisariatu Policji Warszawa Targówek otrzymali zgłoszenie o bójce dwóch kobiet. Mundurowi pojechali na miejsce. Za pustostanem stała grupa osób, która na widok policjantów zaczęła używać wulgaryzmów w ich kierunku i stała się agresywna. Jeden z mężczyzn kazał policjantom zostawić ich w spokoju, a kiedy funkcjonariusze chcieli go wylegitymować zaczął przed nimi uciekać. Mundurowi od razu zareagowali i obezwładnili mężczyznę, jednak nie dawał on za wygraną, szarpał ich i odpychał. Po chwili do patrolu podbiegł drugi mężczyzna, który użył gazu wobec policjantki oraz kobieta, która zaczęła kopać i uderzać funkcjonariuszy po całym ciele. Ponadto pierwszy z napastników wyciągnął w trakcie szarpaniny nóż i groził nim funkcjonariuszom – relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.  Na miejsce przyjechały kolejne załogi Policji, które pomogły zatrzymać mężczyzn i kobietę. Mieszkańcy Woli i Milanówka zostali przewiezieni na komendę przy ul. Jagiellońskiej. Na miejscu wszyscy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że 34-latek i 39-latek mieli ponad promil alkoholu, natomiast partnerka jednego z nich miała ponad 3 promile.

 

W trakcie czynności okazało się, że podczas interwencji jeden z zatrzymanych zniszczył prywatny telefon funkcjonariuszki. Napastnicy noc spędzili w policyjnym areszcie. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ celem wykonania czynności procesowych oraz podjęcia decyzji o środkach zapobiegawczych. Sąd aresztował mężczyzn na trzy miesiące wobec kobiety zastosował dozór policyjny. Sprawcom grozi do dziesięciu lat więzienia.

(źródło: policja.pl)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img