środa, 17 kwietnia, 2024

Odwołane koncerty, nabożeństwa, rekolekcje

Proboszcz parafii na pl.  Szembeka wzywa do udziału we mszy św. radiowej. Radio Warszawa transmitowała msze z katedry warszawsko-praskiej i wieczorem z konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Kościoły w dekanacie grochowskim są otwarte, większość ludzi jednak skorzystała z dyspensy. Zawieszone zostały nabożeństwa – drogi krzyżowej, Gorzkich Żalów, godzinek.

fot. Adrian Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37833801

To trudny czas dla warszawskich katolików. Biskupi i księża wezwali do korzystania z dyspensy w związku z szalejącą epidemią. W świątyniach niewielu ludzi. Przed niedzielą proboszcz z parafii Najczystszego Serca Maryi wezwał do skorzystania z dyspensy.

Jako Wasz Proboszcz zwracam się do Was w tych ciężkich chwilach próby. Zostańcie w tę niedzielę w swoich domach, w swoim domowym kościele. A my – wasi księża – stając dziś przy ołtarzu o stałych godzinach (7:00, 8:30, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00, 18:00 i 20:00) będziemy zanosić do Boga Wasze intencje. Chcemy wszystko zachować dla Niego. Każdego dnia, o godzinie 20:30, łączmy się we wspólnej modlitwie różańcowej w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i o łaskę nawrócenia dla każdego z nas. Kochani, sursum corda! Nasz kościół nie będzie zamknięty. Wciąż jest otwarty na indywidualną modlitwę wedle osobistego rozeznania i zawsze w zgodzie z zaleceniami rządzących. Tam gdzie jesteśmy – trwajmy w modlitwie. Dzięki niej – w duchu zawsze jesteśmy razem.

 

Wasz proboszcz – ks. Krzysztof

– czytamy w ogłoszeniach parafii pw. Najczystszego Serca Maryi.

Z kolei konkatedra na Kamionku (parafia Bożego Ciała) odwołała planowane na Wielki Post wydarzenia:  odprawianie Gorzkich żali i Drogi Krzyżowej, rekolekcje zapowiadane na IV niedzielę Wielkiego Postu, koncerty pasyjne, zbiórkę darów żywnościowych.

 

Wszystkich zachęcamy, aby czas tej przymusowej fizycznej kwarantanny spowodowanej zakaźną chorobą potraktować także jako okres pogłębionej refleksji nad swoim życiem oraz modlitewnego szturmu o łaskę nawrócenia, pokoju i zatrzymania epidemii

– czytamy w ogłoszeniach parafialnych.

Według dekretu biskupa Romualda Kamińskiego z obowiązkowego udziału we mszach świętych niedzielnych zwolnieni są ludzie chorzy, w podeszłym wieku i wszyscy, którzy się obawiają koronawirusa.

(maks)

 

 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img