środa, 17 kwietnia, 2024

Niedawno był remont, konieczny kolejny. Czterech chętnych do prac na Krakowskim Przedmieściu

Choć remont Krakowskiego Przedmieścia odbył się nie tak dawno – w 2008 roku – konieczne są kolejne prace przy wymianie nawierzchni. Wpłynęły cztery oferty w przetargu.

Chodzi o odcinek od ulicy Królewskiej do ulicy Miodowej. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, prace są konieczne z uwagi na bardzo duży ruch autobusów. Oferty w przetargu można było składać do 1 marca. Złożyły je cztery firmy. Ich oferty mieszczą się w przedziale od 8,6 do 11,8 mln złotych, teraz nastąpi ich analiza – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Od podpisania umowy wykonawca będzie mieć 8 miesięcy na wykonanie prac. Główne roboty odbędą się jednak w czasie wakacyjnym, by zmniejszyć uciążliwości związane z remontem – podkreślają drogowcy. Zapewniają, że nowa nawierzchnia będzie bardziej trwała i wytrzymała na ruch ciężkich aut, w tym autobusów. Przypominają, że w latach 2017-2018 remont przeszła ulica Miodowa, a w roku 2019 odcinek Krakowskiego Przedmieścia od Świętokrzyskiej do Królewskiej. Jak podkreśla ZDM, technologia zastosowana przy remontach z lat 2017 i 2019 sprawia, że nawierzchnia jest dużo bardziej wytrzymała. Dowodem na to jest fakt, że ulica Miodowa dużo lepiej znosi obciążenia związane z ruchem kołowym i to pomimo tego, że ruch tam jest intensywniejszy. PO remoncie podobną wytrzymałość ma mieć nawierzchnia Krakowskiego Przedmieście – podsumowuje ZDM.

(źródło: ZDM, mat. pras.)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img