Wskoczył do wody nie wypłynął. Szok po niedzielnym dramacie na Zalewie Zegrzyńskim

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Trwa ustalanie przyczyn tragedii w Zalewie Zegrzyńskim. Mężczyzna topił się, po dramatycznej akcji ratowniczej trafił do szpitala. Niestety zmarł. Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas wypoczynku.

Do niewyobrażalnej tragedii doszło w niedzielę, wczesnym popołudniem na Zalewie Zegrzyńskim. Mężczyźni przybijali łódką do portu w Zegrzu. Jeden z nich wyskoczył z łódki. Chciał sprawdzić, czy z łodzią wszystko jest w porządku. Ale nie wypłynął. Jak informowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Legionowa, wezwanie o wypadku przyszło na nr alarmowy. Na miejsce przybyły dwie jednostki ratunkowe. Po kilku minutach ratownicy wyciągnęli 30-latka. Był nieprzytomny. Ruszyła dramatyczna akcja reanimacyjna. Po ponad godzinie ratownikom udało się przywrócić czynności życiowe mężczyzny. Na miejsce przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, przetransportował poszkodowanego do szpitala. Niestety, jak informowały media w poniedziałek, po kilku godzinach 30-latek zmarł w szpitalu przy ulicy Szaserów. Trwa ustalanie przyczyn tragedii. Wg WOPR mężczyzna wyskoczył z łódki. Nie potwierdziły się doniesienie o skoku z pomostu. Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Sezon letni niestety obfituje w informacje o rozmaitych tragediach.

KOMUNIKAT ZE STRONY WOPR LEGIONOWO:

„Na numer alarmowy otrzymaliśmy wezwanie od mężczyzny, który zgłosił, że podczas manewru przybijania do Portu WKS/ WAT Zegrze jego kolega z załogi wyskoczył z łódki do wody i nie wypłynął. Do akcji zadysponowano dwie jednostki ratunkowe. Po koło trzech minutach mężczyznę wyłowiono i rozpoczęto akcję reanimacyjną. O zdarzeniu poinformowano służby. PSP zadysponowała śmigłowiec LPR, który lądował w bazie Legionowskiego WOPR. Czynności reanimacyjne trwały 1 godzinę i 10 minut. Mężczyźnie udało się przywrócić czynności życiowe. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala” – napisało w mediach społecznościowych WOPR Legionowo.

(źródło: NTW, WOPR Legionowo)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img