Nastolatka pyskowała i rzucała w mamę przedmiotami. Ma zakaz zbliżania

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Przez najbliższe dwa tygodnie 19-letnia mieszkanka gminy Nieporęt nie może zbliżać się do mieszkania, w którym mieszka z mamą. Wszystko dlatego, że atakowała i wyzywała rodzicielkę, w przypływie agresji rzucała w nią rozmaitymi przedmiotami.

Nastolatka z gminy Nieporęt nie spodziewała się, że awantury, którymi uprzykrza życie własnej mamie skończą się dla niej nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do niego. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, w miniony piątek do nieporęckich mundurowych zgłosiła się kobieta. Poinformowała, że córka wszczyna w domu awantury, podczas których bywa agresywna werbalnie. Zdarza się, że rzuca różnymi przedmiotami użytku domowego. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Zastosowali wobec 19-latki zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni – informuje policja.
Od trzech lat – od listopada 2020 roku obowiązuje ustawa antyprzemocowa. Według niej sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Nakaz na 14 dni może wydać policja i Żandarmeria Wojskowa. Sąd może go przedłużyć – przypomina policja.

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img