czwartek, 2 maja, 2024

Złoto, srebro, dwa brązy. W Tokio znów cztery medale dla Polski!

Przed Igrzyskami Olimpijskimi pisaliśmy, że 10 medali Biało-Czerwonych będzie wynikiem przyzwoitym. Początek zawodów wskazywał na wielką posuchę. Początkowo medali nie było wcale, potem ledwie dwa. Aż w ciągu dwóch dni  nasi zawodnicy zdobyli medali osiem! W środę, 4 sierpnia powtórzyli wynik z wtorku, 3 sierpnia.

Złoty medal dla Polski znów wywalczyliśmy w rzucie młotem. I znów dwóch Polaków stanęło na podium. Jeśli chodzi o zaskoczenie, to jest nim fakt, że pierwsze miejsce zajął Wojciech Nowicki, a trzecie Paweł Fajdek. Przed igrzyskami eksperci obstawiali raczej odwrotnie. Nowicki rzucił 82.55.  Fajdek 81.53. Drugi był Elvind Henriksen z wynikiem 81.58. To nie koniec środowych sukcesów. Srebro zdobyły nasze żeglarki, Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec.  Brąz w biegu na 800 metrów uzyskał Patryk Dobek. Środa była drugim  kapitalnym dniem Polaków. We wtorek złoty medal w rzucie młotem pań wywalczyła Anita Włodarczyk. Brązowy medal uzyskała Malwina Kaproń. Srebro, w kajakarstwie zdobyły Karolina Naja i Anna Puławska. Brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym wywalczył Tadeusz Michalik. Wcześniej złoto wywalczyła nasza sztafeta mieszna 4×400 metrów oraz wioślarska czwórka podwójna. (az)