sobota, 2 marca, 2024

Trzaskowski zastąpił Kidawę-Błońską, ona zastąpi Trzaskowskiego?

Taka zamiana miejsc byłaby dość niespodziewana, ale jest na poważnie rozważana w Platformie Obywatelskiej. Jeśli Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem, kandydatem KO na prezydenta stolicy miałaby zostać właśnie Małgorzata Kidawa-Błońska.

Małgorzata Kidawa-Błońska fot. Adrian Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43393914

Zmiana byłaby o tyle ciekawa, że wcześniej obecna wicemarszałek Sejmu była kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP i zrezygnowała ze startu na rzecz Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy. Zajmuje on drugie miejsce w sondażach i w drugiej turze może zmierzyć się z urzędującym prezydentem, Andrzejem Dudą. Jeśli zwycięży (choć za najgroźniejszego konkurenta otoczenie prezydenta Dudy uważa Władysława Kosiniaka-Kamysza z PSL) będzie musiał zrezygnować z funkcji prezydenta stolicy. Wtedy na początku rząd wyznaczy komisarza, a potem odbędą się wybory nowego prezydenta. Wygląda na to, że kandydatem KO miałaby zostać właśnie Małgorzata Kidawa-Błońska. Wicemarszałek Sejmu, mieszkanka Ursusa. W latach 2002 – 2005 była warszawską radną z PO, a w latach 2006 – 2013 kierowała warszawskimi strukturami partii. (az).

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img