wtorek, 23 kwietnia, 2024

Wpadł sprawca podpaleń aut w Śródmieściu

Najpierw spłonęły dwa auta i skuter przy Chmielnej, potem samochód osobowy w Al. Jerozolimskich. Sprawca podpaleń pojazdów w centrum Warszawy jest już w rękach policji. Działał w warunkach recydywy. Jak poinformowały media, to syn znanego adwokata.

fot. Policja

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, sSprawca najprawdopodobniej za pomocą zapalniczki najpierw podpalił Hondę CR-V, od której zajęły się dwa inne zaparowane obok pojazdy, tj. VW-LT i skuter. Kilkanaście minut później w Alejach Jerozolimskich płonął już kolejny samochód, tym razem Hyundai i30. Uszkodzeniu uległa także elewacja budynku, przy którym był zaparkowany jeden z samochodów. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na co najmniej 45 tysięcy złotych. Straż pożarna ugasiła ogień a na miejscu pojawili się śródmiejscy policjanci – informuje policja.  Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą może być 31-letni mężczyzna, już karany za podobne zdarzenia.

31-latek został zatrzymany kilka dni później, kiedy wyjeżdżał samochodem ze swojego domu. Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli odzież, którą mógł mieć na sobie w dniu, kiedy doszło do podpaleń – informuje Komenda Stołeczna Policji.  Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia działając w warunkach recydywy. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może teraz wymierzyć karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę – przypominają policjanci. Jak informował TVN Warszawa, zatrzymany to syn znanego adwokata, karany już za podobne przestępstwa.

(źródło: policja)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img