niedziela, 5 maja, 2024

Kolejny remis, tytuł coraz dalej. Bolesna utrata punktów z Pogonią

Wygrana sprawiłaby, że strata do lidera wynosiłaby pięć punktów, a kryzys został przełamany. Remis jeszcze bardziej oddala od tytułu i utrudnia nawet walkę o grę w europejskich pucharach. Legia Warszawa zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1.

Mecz miał szereg podtekstów. Grały zespoły z czołówki tabeli. Kosta Runjaić przed pracą w Warszawie prowadził Portowców. Uczynił z nich zespół czołówki Ekstraklasy. A pierwszy mecz w sezonie był istnym dreszczowcem – Pogoń w Szczecinie trzy razy prowadziła, ale to Legia grając w osłabieniu wygrała 4:3. Po tamtym meczu wydawało się, że warszawski zespół wszedł na sam szczyt. W sobotę nastąpił bolesny upadek. Pierwsza połowa była bezbarwna. Legia miała lekką przewagę, ale groźnych sytuacji było jak na lekarstwo. Najbardziej klarowną miał Yuri Ribeiro, który strzałem głową trafił w słupek. Najbardziej klarowną sytuacją była kontuzja Danijela Loncara w 12 minucie. Piłkarz po zderzeniu głowami z Blazem Kramerem z Legii i bramkarzem Pogonii Valentinem Cojocaru padł jak rażony na ziemię, a po trwającej osiem minut interwencji medyków sanitariusze znieśli go z boiska, a karetka zawiozła na tomografię do szpitala. Przedłużona pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

I znów przemiłe złego początki

Po przerwie szybko powody do radości miała Legia. Po kapitalnym dośrodkowaniu Josue zewnętrzną częścią stopy piłkę głową do bramki skierował Paweł Wszołek. Legioniści mieli mecz pod kontrolą i wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu. Jednak w 60 minucie fatalny błąd w środku pola popełnił Marco Burch. Rajd w swoim stylu przeprowadził Kamil Grosicki, który podał do Efthymisa Koulurisa. Ten nie dał szans Dominikowi Hładunowi. Ostatecznie Legia Warszawa zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1. Liderem PKO BP Ekstraklasy jest Śląsk Wrocław. Drużyna Jacka Magiery ma 45 punktów. Druga jest Jagiellonia Białystok (42 punkty). Trzecia Pogoń i czwarty Lech Poznań mają po 40 punktów. Piąte miejsce zajmuje broniący tytułu Raków Częstochowa. Medaliki mają jednak jeden mecz zaległy. Legia jest szósta, zgromadziła 39 punktów. W niedzielę, 10 marca legioniści zmierzą się w Łodzi, w piłkarskim klasyku z Widzewem. A 17 marca podejmą Piasta Gliwice.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)

1:0 Paweł Wszołek 49′

1:1 Efthymis Kolouris 60′

Legia Warszawa: Dominik Hładun – Marco Burch, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro – Paweł Wszołek, Bartosz Kapustka, Juergen Elitim, Patryk Kun (72’ Ryoya Morishita) – Josue (87’ Gil Dias), Blaz Kramer (87’ Tomas Pekhart), Marc Gual

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru – Linus Wahlqvist, Danijel Loncar (12’ Leo Borges), Mariusz Malec, Leonardo Koutris – Wahan Biczachczjan (60’ Alexander Gorgon), Joao Gamboa, Rafał Kurzawa, Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki (90’+1’ Marcel Wędrychowski) – Efthymis Koulouris