środa, 29 listopada, 2023

Sygnalizacja, przejścia i przejazdy rowerowe. Nowe skrzyżowanie na Bródnie

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Drogowcy zakończyli prace u zbiegu ulic Wysockiego z Poborzańską i Warszawski Świt. Poborzańska i Warszawski Świt zyskały ze sobą połączenie, powstała sygnalizacja świetlna, wykonawca wyznaczył przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych. Na Bródnie powstało nowe skrzyżowanie.

Bródno to część Targówka, która rozwija się bardzo dynamicznie. Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, dojeżdża tam II linia metra, a do zamieszkania w pobliżu zachęcają liczne tereny zielone, np. Park Bródnowski. W pobliżu ulicy Wysockiego powstała nowa inwestycja deweloperska. Według ZDM to okazja, by zgodnie z ustawą o drogach publicznych zmodernizować uliczną infrastrukturę na koszt prywatnego inwestora.

ZDM podkreśla, że zawarł z deweloperem umowę na prace w okolicy ulicy Wysockiego. Umowa zakłada cztery etapy prac. Pierwszy prac przy skrzyżowaniu ulicy Wysockiego z ulicami Poborzańską i Warszawski Świt. W wyniku prac powstała sygnalizacja świetlna, dodatkowe pasy do skrętu w lewo. Wykonawca przebudował też chodnik i drogę dla rowerów – rowerzyści zyskali komplet przejazdów – podkreślają drogowcy. Powstało też nowe oświetlenie. Wykonawca przebudował też wlot ul. Poborzańskiej – prace polegały na wymianie nawierzchni, przebudowie drogi dla rowerów oraz chodników. Po wschodniej stronie ul. Wysockiego na skrzyżowaniu z ul. Warszawski Świt) powstała droga dla rowerów, włączona w ul. Zagraniczną. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Wysockiego i Bazyliańskiej zyskała nowe elementy, m.in. automatyczną detekcję – informuje ZDM. Podkreśla, że to nie koniec zmian, do których zobowiązany jest deweloper. W dalszej kolejności przebudowę przejdzie skrzyżowanie z ul. Bartniczą. Powstanie też droga dla rowerów na odc. Bazyliańska – Poborzańska – 2 KDL (planowana droga) – podaje ZDM.

(źródło: ZDM, mat. pras.)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img