sobota, 9 grudnia, 2023

Sterroryzowali jubilera gazem pieprzowym, młotkiem i przedmiotem przypominającym broń. Zabrali biżuterię za 260 tysięcy złotych. Zuchwały rozbój niedaleko Warszawy

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Trzech zamaskowanych sprawców wpadło do sklepu jubilera. Sterroryzowali obsługę gazem pieprzowym, młotkiem i czymś, co przypomniało broń. Zabrali biżuterię i uciekli. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, do salonu jubilera wpadły trzy zamaskowane osoby w rękawiczkach. Napastnicy sterroryzowali sprzedawcę przy użyciu gazu pieprzowego, młotka oraz przedmiotu przypominającego broń. Następnie, rozbili młotkiem szklane gabloty, ukradli biżuterię różnego typu na kwotę 260 tysięcy złotych. Gdy włączył się alarm, sprawcy wybiegli ze sklepu, wsiedli do auta, w którym czekał na nich kierowca i odjechali. Na szczęście nikt nie ucierpiał – relacjonuje policja. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze. Wraz z technikiem kryminalistyki sprawdzili miejsce przestępstwa, zabezpieczyli wszelkie pozostawione przez sprawców ślady. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia szukali świadków oraz zabezpieczyli monitoring.

Jednocześnie wspólnie załogi patrolowe oraz ruchu drogowego penetrowały pobliskie tereny, sprawdzały możliwe drogi ucieczki sprawców – relacjonuje policja. Po kilkunastu godzinach policjanci znaleźli pojazd wykorzystany podczas napadu. Sprawcy porzucili go na terenie leśnym w Otwocku. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy przebywają w Rembertowie. Od razu po potwierdzeniu tej informacji policjanci weszli do budynku, gdzie zatrzymali 28-letniego mężczyznę i troje nieletnich w wieku 15 i 16 lat. Wszyscy zatrzymani to obywatele Rumunii. 28-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące – relacjonuje policja. Nieletni odmówili składania wyjaśnień i nie przyznali się do winy. Prokuratura Rejonowa w Otwocku, która zajmuje się sprawą, postanowiła potraktować nastolatków jak dorosłych. Zawnioskowała do Sądu Rodzinnego w Otwocku o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego. Sąd umieścił 15-latka i 16-latka w schronisku dla nieletnich na 3 miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia – podsumowuje policja.

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img