piątek, 1 grudnia, 2023

Granat w drewutni, karabin w garażu. Mieli arsenał rozłożony w różnych miejscach. Bardzo groźnaGrupa o charakterze zbrojnym działała także na Mazowszu

MUSISZ PRZECZYTAĆ

W garażach, drewutniach i pomieszczeniach gospodarczych ukryta była broń palna – krótka i długa, dużo amunicji. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przeprowadzili akcję na terenie Mazowsza i województwa lubelskiego. Zatrzymali kolejnych członków grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

Ta sprawa toczy się już od dłuższego czasu. 42 podejrzanych usłyszało 150 zarzutów. Podczas działań policjanci zabezpieczyli 205 jednostek broni palnej różnego rodzaju. Ponad 82 tys. sztuk amunicji. Granaty, materiały wybuchowe, urządzenia do wytwarzania lub przerabiania broni palnej i amunicji, proch strzelniczy oraz narkotyki. Teraz policjanci zatrzymali kolejne osoby. I zabezpieczyli kolejną broń.

Śledztwo od 2021 roku

Jak przypomina policja, pierwsze uderzenie w gang nastąpiło jesienią 2021 roku. Wówczas to zatrzymano 16 osób i zabezpieczono 98 jednostek broni palnej. Ponad 30 tys. sztuk amunicji, narzędzia do wytwarzania i przerabiania broni oraz 2 kg narkotyków. Kolejny raz policjanci CBŚP uderzyli w czerwcu 2022 roku. Przejęli 48 sztuk broni palnej. W tym: 12 jednostek broni krótkiej. 16 karabinów i strzelb, 20 pistoletów maszynowych, ponad 30 tys. sztuk amunicji. 21 granatów F1, 8 granatów przeciwpancernych. Granat moździerzowy, a także narzędzia do wytwarzania amunicji oraz kilkadziesiąt istotnych elementów broni palnej. Teraz policjanci z warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Lublina, przeprowadzili kolejne działania. Na terenie woj. lubelskiego i mazowieckiego zatrzymali 7 osób i przejęli 13 jednostek broni palnej. W tym 5 jednostek broni długiej i 8 jednostek broni krótkiej oraz różnego rodzaju amunicję. Także kilkanaście istotnych elementów broni palnej – informuje policja.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że zatrzymani współpracowali z członkami zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym rozbitej podczas minionych akcji – relacjonuje policja.

W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. handlu oraz posiadania broni i amunicji bez wymaganego pozwolenia oraz uczestnictwa w obrocie środkami odurzającymi.

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img