sobota, 4 maja, 2024

95 lat temu otworzyło się dla zwiedzających. Urodziny warszawskiego ZOO

Wejście w cenie biletu ulgowego, gra terenowa, zwiedzanie willi Żabińskich. W sobotę, 11 marca mija 95 lat od otwarcia Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

Fanatycy z lewej strony krytykują, że to „zniewolenie zwierząt”. Ci z prawej, że „niepotrzebna fanaberia, gdy zajmować trzeba się z ludźmi”. W rzeczywistości ogrody zoologiczne są tymi placówkami, które ratują zagrożone wyginięciem gatunki. I, w których działają oddziały pomagające konkretnym zwierzakom. Na przykład w stolicy działają Ptasi Azyl, który jak nazwa wskazuje niesie pomoc skrzydlatym mieszkańcom Warszawy. I ośrodek CITES, w którym pomoc znajdują egzotyczne zwierzaki, które trafią do miasta. Na przykład porzuconym z prywatnych hodowli, czy nielegalnie przemyconym do kraju. Ogród zoologiczny to także uwielbiane miejsce spacerów dla dzieci i dorosłych mieszkańców, punkt wycieczek turystów.

Stołeczny ogród na Pradze to kawał historii. W czasie II wojny światowej dyrektor ZOO Jan Żabiński i jego żona Antonina na terenie ogrodu ukrywali Żydów. Od 1 stycznia warszawskie ZOO nosi ich imię. A w sobotę, 11 marca, obchodzi 95-lecie istnienia. Dokładnie 95 lat temu ogród otwarto dla zwiedzających. Z tej okazji dyrekcja przygotowała wiele atrakcji dla odwiedzających. Na teren ogrodu zoologicznego będzie można wejść w cenie biletu ulgowego. Dla osób, które oddadzą krew w krwiobusie ustawionym na parkingu przy wejściu od Mostu Gdańskiego, wstęp kosztuje 1 zł. W sobotę odwiedzający mogą wziąć udział w grze terenowej. Zoo zaprasza też na zwiedzanie Willi Żabińskich.

(NTW, Warszawski Serwis Prasowy)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img