Budują tramwaj na Kasprzaka. Od soboty, 27 stycznia kolejne zmiany. Utrudnienia potrwają ponad miesiąc

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Kolejny etap budowy tramwaju na Kasprzaka zakończony. Kolejny rozpocznie się w sobotę, 28 stycznia od godziny 16.00 – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Jak informuje ZDM na odcinku od skrzyżowania z ul. Płocką i Krzyżanowskiego do ul. Bema, nadal zajęte będą lewe pasy obu jezdni (wzdłuż torowiska). Dla pieszych i rowerzystów drogowcy udostępnią zebrę przez ul. Skierniewicką, wyposażoną w sygnalizację świetlną. Dla kierowców na skrzyżowaniu z Płocką także uruchomią sygnalizatory drogowe.

Na nitce w stronę Bemowa – pomiędzy ul. Skierniewicką a Płocką – dostępne będą cztery pasy ruchu. Dwa do jazdy prosto i po jednym do skrętów w prawo lub w lewo. Pojazdy transportu publicznego, MTON i TAXI będą mogły jechać prosto także z prawoskrętu. Za Płocką, cały czas w tym samym kierunku, kierowcy pojadą dwoma pasami. Prawym dla autobusów, MTON i TAXI, lewy pozostanie ogólnodostępny. Na skrzyżowaniu z Bema jezdnia rozszerzy się do trzech pasów: prawo- i lewoskrętu oraz do pasa jazdy prosto. Także i tutaj pojazdy transportu publicznego, MTON i TAXI pojadą prosto także z prawego pasa. Na jezdni Kasprzaka w stronę centrum, pomiędzy Bema a Krzyżanowskiego, przestanie obowiązywać buspas. Na samym skrzyżowaniu z Krzyżanowskiego kierowcy będą mogli skorzystać z kilku pasów. Do skrętu w lewo, jazdy prosto oraz jazdy prosto i w prawo. Zmiany na ul. Kasprzaka obowiązywać będą ok. miesiąca – podsumowuje ZDM.

(Warszawski Serwis Prasowy)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img