piątek, 3 maja, 2024

Tak zagramy z Arabią Saudyjską? Mecz być może o awans do 1/8 finału

Tym razem bez skrzydłowych, a trójką z tyłu i z wahadłowymi – tak wg nieoficjalnych doniesień ma wyglądać ustawienie Polaków w meczu z Arabią Saudyjską, sensacyjnym liderem naszej grupy.

W pierwszej kolejce spotkań Arabowie sensacyjnie wygrali z Argentyną 2:1. Mecz był dziwny, bo przez całą pierwszą połowę cisnęli Albicelestes. Nie tylko objęli prowadzenie, ale strzelili kilka bramek. Z tym, że sędzia goli tych po analizie VAR nie uznał. W drugiej połowie Argentyńczycy niespodzianie opadli z sił. A Arabia zdobyła dwie bramki. Polacy zremisowali bezbramkowo z Meksykiem, pokazując bezbarwny bardzo futbol. Robert Lewandowski nie strzelił rzutu karnego.

W sobotę o 14.00 Bialo-Czerwoni zagrają z Arabią Saudyjską. Zaś o 20.00 Argentyna zagra mecz o wszystko z Meksykiem.

Biało-Czerwoni najpewniej zagrają w innym ustawieniu. Z trójką środkowych obrońców i wahadłowymi zamiast skrzydłowych. W efekcie na środku obrony wyjdzie Jan Bednarek, w pomocy od początku zagra Krystian Bielik, a w ataku obok Roberta Lewandowskiego zagra Arkadiusz Milik lub Karol Świderski. Na ławce mecz zaczną najpewniej Nicola Zalewski, Jakub Kamiński i Sebastian Szymański.