czwartek, 30 listopada, 2023

Budują wiadukt w Sulejówku i tunel z Piastowa do Pruszkowa. Utrudnienia na kolei

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Duże utrudnienia w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. W  związku z budową wiaduktu między Piastowem i Pruszkowem oraz tunelu w Sulejówku w październiku zmienią się rozkłady jazdy i trasy pociągów.

Budowa wiaduktu, który połączy Piastów z Pruszkowem, w październiku wchodzi w kolejny etap. W efekcie na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków zmienią się rozkłady i trasy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i Kolei Mazowieckich. Z kolei w Sulejówku powstaje nowy tunel drogowy na drodze wojewódzkiej nr 638. Kolejarze zamkną w tym miejscu tory kolejowe. Będą zmiany na linii S2.

Zmiany na linii S1

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w piątek, 30 września wieczorem zmieni się rozkład jazdy pociągów SKM linii S1. Zmiany obowiązywać będą przez cały weekend, 1 i 2 października. Większość pociągów pojedzie w skróconej relacji Otwock – Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia. Natomiast do i z Pruszkowa dotrze kilkanaście par pociągów, z częstotliwością co około 60 – 120 minut. W tym czasie wszystkie pociągi SKM i Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków pojadą w obu kierunkach po jednym torze. Tym, którym normalnie jeżdżą w kierunku Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego – podkreśla ZTM.

Zmiany na linii S2

Od poniedziałku, 3 października, do poniedziałku, 31 października pociągi SKM linii S2 na trasie Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna nie będą kursować. Kursowanie SKM będzie wstrzymane całkowicie a kursowanie Kolei Mazowieckich ograniczone – informuje ZTM. Od 3 do 31 października, pomiędzy stacją Warszawa Rembertów a Sulejówek Miłosna jeździć będą autobusy linii zastępczej ZS2. Połączą Rembertów z Wesołą i Sulejówkiem.

Komunikacja zastępcza

ZS2 na trasie: REMBERTÓW-AKADEMIA – al. gen. A. Chruściela „Montera” – Cyrulików – Okuniewska – SULEJÓWEK: Okuniewska – M. K. Ogińskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – ks. Józefa Poniatowskiego – W.S. Reymonta – M. K. Ogińskiego – Okuniewska – Szosowa – 3 Maja – S. Staszica – gen. J. Bema – J. I. Kraszewskiego – Prezydenta Gabriela Narutowicza – SULEJOWEK MIŁOSNA POMNIK (powrót: Prezydenta Gabriela Narutowicza – gen. J. Bema – S. Staszica – 3 maja – Szosowa – Okuniewska – M. K. Ogińskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – ks. Józefa Poniatowskiego – W. S. Reymonta – M.K. Ogińskiego – Okuniewska). Autobusy podjadą na przystanki co 15 min w szczycie komunikacyjnym oraz co pół godziny poza szczytem i w weekendy. Dodatkowo linię 173, w wybranych kursach, obsłużą autobusy przegubowe – informuje ZTM. Od 3 do 31 października bilety Kolei Mazowieckich będą honorowane w autobusach linii: 173 – na odcinku Wschodnia – Aleja Piłsudskiego (Sulejówek). 514 – na odcinku Wola Grzybowska – PKP Rembertów. ZS2 – na całej trasie linii zastępczej – podsumowuje ZTM.

 

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img