sobota, 20 kwietnia, 2024

To największy zakup w historii Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie

Do końca listopada 2022 roku 21 nowoczesnych pociągów z nowosądeckiego Newagu trafi do warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej – informuje Zarząd Transportu Miejskiego. To największy zakup w historii SKM.

We wtorek, 7 kwietnia, Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej Sp. z o.o. i Zbigniew Konieczek, prezes zarządu Newag S.A. podpisali umowę na dostawę nowego taboru.

Jak wynika z komunikatu ZTM, pociągi mają trafić do SKM do końca listopada 2022 roku. Konkretnie – wtedy mają już w taborze być wszystkie nowe pociągi. Pierwsze dwa składy dotrą do Warszawy już na początku 2022 roku. Umowa przewiduje, że stołeczny przewoźnik najpóźniej do końca listopada 2022 roku otrzyma 21 pojazdów: 15 pięcioczłonowych oraz 6 czteroczłonowych. Umowa obejmuje także przeszkolenie pracowników oraz przeglądy i naprawy przez okres siedmiu lat.

Nowe pociągi mają być wyposażone w monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, automaty biletowe, hotspot Wi-Fi, ładowarki USB oraz ratujące życie defibrylatory AED. Każdy z pojazdów ma być klimatyzowany i w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wartość całego zamówienia wyniesie 667 924 686 zł brutto i uwzględnia dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 202 621 049,45 zł.

(źródło: ZTM)

 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img