wtorek, 5 marca, 2024

Po makabrze na Jagiellońskiej. Veolia kupi psy?

Nie milkną echa makabrycznych wydarzeń z wieczornego piątku, gdy w wyniku awarii sieci ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów. Spółka ciepłownicza Veolia, której sieć ciepłownicza uległa awarii zapowiada pomoc policji w sfinansowaniu zakupu nowych zwierząt bądź pokrycia kosztów wyszkolenia ich. 

fot. policja

Do tragedii doszło w piątkowy wieczór. Przy ulicy Jagiellońskiej doszło do awarii linii ciepłowniczej. Pękła rura, a woda o temperaturze kilkuset stopni, pod ogromnym ciśnieniem zalała policyjne koszary i laboratorium kryminalistyczne. Także pomieszczenie z psami policyjnymi, zajmującymi się badaniem śladów. Zwierzęta zginęły na miejscu. W weekend Komenda Stołeczna we wzruszającym wpisie pożegnała „niebieskich braci”, MAGNET, JOGIN, EDAMIS, LASSO, JERK i LONG – były to doskonale wyszkolone psy, najlepsze z najlepszych. Ich wyszkolenie kosztowało bardzo wiele pieniędzy, czasu i serca włożonego przez opiekunów, którym zresztą po tragedii udzielono psychologicznego wsparcia. Teraz wsparcie finansowe obiecuje Veolia, której sieć uległa awarii. Spółka ma opłacić zakup nowych zwierząt bądź ich wyszkolenie. Rozmowy trwają. 

Nie potwierdziły się natomiast hejterskie i „sensacyjne” informacje o rzekomo złych warunkach, w jakich trzymane były psy. Przeciwnie – warunki te były dobre, a psy zadbane, były oczkiem w głowie opiekujących się nimi policjantów. 

(źródło: własne, policja, „Super Express”., Twitter.com, Facebook)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img