sobota, 20 kwietnia, 2024

Praga: Został napadnięty w domu. Przeżył szok, gdy usłyszał głos bandyty!

Ten dzień mieszkaniec Pragi zapamięta na długo. Do jego mieszkania wtargnął napastnik. Z brodą, w okularach i bronią w ręku. Prawdziwy szok pokrzywdzony przeżył jednak w chwili, gdy usłyszał głos bandyty. Znajomy głos. Pod okularami i sztuczną brodą ukrywał się kolega napadniętego!

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, konkretnie 10 stycznia w bloku na Pradze Północ. Pokrzywdzony usłyszał stukanie do drzwi. Gdy otworzył ujrzał jegomościa w kapeluszu, z brodą i w okularach. Nieproszony gość zażądał wydania mu stu tysięcy złotych. Oddał strzały, na szczęście nikt nie ucierpiał. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji doszło do szarpaniny, podczas której pokrzywdzony rozpoznał głos bandyty. Znajomy głos! Okazało się, że napastnik – mieszkaniec województwa pomorskiego był kolegą swojej ofiary – panowie ze sobą pracowali. A broda okazała się sztuczna. Poprzez doczepienie zarostu i założenie okularów sprawca chciał zostać nierozpoznany. Nie udało mu się to. Mężczyzna został zatrzymany. W prokuraturze usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci pistoletu pneumatycznego.

Sąd zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawiania pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 – przypomina policja.

fot. policja
sztuczna broda fot. policja

(źródło: policja)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img