środa, 17 kwietnia, 2024

Dyrektor Muzeum Narodowego odchodzi. Dymisja przyjęta

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przyjął rezygnację dyrektora Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Jerzego Miziołka. Nowy dyrektor ma zostać wyłoniony w ramach konkursu.


Profesor Miziołek funkcję pełnił przez rok. To on usunął z MN wystawy Katarzyny Kozyry i Natalii LL. Wywołało to słynny „protest bananowy”, polegający na jedzeniu bananów przed muzeum. W lipcu o odwołanie Miziołka zaapelowała grupa artystów, m. in. Olga Tokarczuk.
Minister Piotr Gliński w przytaczanym przez MKiDN podziękował prof. Miziołkowi za zainicjowanie zmian w funkcjonowaniu Muzeum Narodowego w Warszawie i wyraził nadzieję, że jego następca będzie te zmiany kontynuował w zakresie usprawniającym działalność instytucji. Jednocześnie minister zdecydował, że nowy dyrektor warszawskiego Muzeum Narodowego zostanie wybrany w trybie konkursowym.
Tymczasowo obowiązki dyrektora MN pełnić będzie dr hab. Łukasz Gaweł, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, zastępca dyrektora MN w Krakowie. (maks)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img