niedziela, 3 marca, 2024

Sterroryzował NOŻEM MAMĘ. Zabrał jej pieniądze, kartę i dokumenty

Mieszkanka Ząbek padła ofiarą rozboju. Sprawcą był rodzony syn kobiety. Okazało się, że znęcał się też nad obojgiem rodziców.

Napaść i rozbój to rzecz straszna, gdy dokonuje jej osoba obca, co dopiero, gdy sprawcą jest ktoś z najbliższej rodziny? Do obrzydliwego rozboju doszło w Ząbkach, gdzie 42-latek zafundował rodzicom prawdziwy horror. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, w pierwszej połowie listopada br. dyżurny Komisariatu Policji w Ząbkach otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów na terenie miasta. Policjanci pojechali pod wskazany adres, przed domem rozmawiali ze zgłaszającym mężczyzną. Nagle usłyszeli krzyk, zauważyli kobietę wzywającą pomocy. Okazało się, że zgłaszający i kobieta są ofiarami przemocy domowej, w której agresorem jest ich 42-letni syn – relacjonuje policja. Okazało się, że mężczyzna wobec członków rodziny stosował przemoc psychiczną i fizyczną.

Tego dnia dokonał też rozboju z użyciem noża. Zastraszył kobietę, ukradł matce dowód osobisty, kartę do bankomatu oraz pieniądze. Podczas interwencji policji mężczyzna był agresywny – policjantów wyzywał, bił głową, szarpał. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – relacjonuje policja. W Prokuraturze Rejonowej w Wołominie agresor usłyszał cztery zarzuty: dokonania rozboju z użyciem noża, stosowania przemocy psychicznej i fizycznej wobec członków rodziny oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy – podsumowuje policja.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img