środa, 29 listopada, 2023

To jest już pewne. Biało-Czerwoni zagrają w barażu

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Szwajcaria Holandia i Dania awansowały na mistrzostwa Europy. To oznacza, że kolejne drużyny wyprzedzające Polskę w Lidze Narodów mają awans bezpośredni. W tej sytuacji nawet jeśli odpadną Włochy i Chorwacja Biało-Czerwoni w barażach wystąpią.

Na razie rozstrzygnięcia są dla Biało-Czerwonych korzystne. W sobotę Francja rozbiła Gibraltar, wicemistrzowie Świata pokonali outsiderów aż 14:0.Za to w mającym dla Polaków znaczenie meczu Holandia pokonała Irlandię 1:0 i zapewniła sobie awans bezpośredni.

W grupie D Armenia zremisowała z Walią 1:1 a Łotwa przegrała z Chorwacją 0:2. Spotkanie ostatniej kolejki we wtorek Chorwaci rozegrają z Ormianami u siebie. Walijczycy podejmą  Turków. Wygrana Chorwacji da jej awans bezpośredni. Wtedy w barażu w ścieżce polskiej wystąpi Turcja. W grupie H już w piątek Dania wygrała ze Słowenią 2:1,Finlandia z Irlandią Północną 4:1 a Kazachstann z San Marino 3:1. Duńczycy awansowali bezpośrednio. W grupie I Białoruś pokonała 1:0 Andorę, Szwajcaria zremisowała Kosowem 1:1 a Izrael uległ Rumunii 1:2. Szwajcarzy uzyskali awans bezpośredni. To oznacza, że spośród wyżej notowanych od Polski zespołów Ligi Narodów nie awansować mogą tylko Włosi i Chorwaci. W poniedziałek Włosi zmierzą się z Ukrainą. Mistrzom Europy do awansu wystarcza remis. Chorwaci podejmą Ormian, jeśli wygrają także awansują bezpośrednio.

Zespoły, które na pewno zagrają na Euro, to:

Niemcy (gospodarz), Hiszpania, Szkocja, Francja, Holandia, Anglia, Turcja, Albania,Austria, Belgia, Węgry, Dania, Rumunia, Szwajcaria, Portugalia, Słowacja.

Najbardziej prawdopodobny skład baraży na dziś to

Ścieżka C:

Gruzja, Luksemburg, Grecja, Kazachstan

Ścieżka B:
Izrael, Bośnia i Hercegowina, Finlandia oraz ktoś z trójki Ukraina/Islandia/Norwegia

Ścieżka A:
Polska, Walia, Estonia, ktoś z trójki Ukraina/Islandia/Norwegia (zespół zostanie wylosowany)

Potencjalne pary barażowe:

Ścieżka C:

Gruzja – Luksemburg
Grecja – Kazachstan

Ścieżka B:
Izrael – Ukraina/Islandia/Norwegia
Bośnia i Hercegowina – Finlandia

Ścieżka A:
Polska – Estonia,
Walia – Ukraina/Islandia/Norwegia

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img