wtorek, 28 listopada, 2023

Kilka miesięcy utrudnień na Kamionkowskiej. Od środy modernizacja ulicy

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Wymiana konstrukcji jezdni z zachowaniem zabytkowych kamieni. Nowe chodniki, przebudowa kanalizacji, sieci wodociągowej i oświetlenia. W połowie tygodnia rusza modernizacja ulicy Kamionkowskiej.

Ulica powstała w roku 1880 jako droga dojazdowa na zapleczu działek przy Grochowskiej. Początkowo dominowała tu zabudowa drewniana. Pod koniec XIX i na początku XX wieku rejon ten stał się lokalnym ośrodkiem przemysłowym. Powstawały budynki fabryczne, domy drewniane i murowane.

W tym tygodniu zacznie się modernizacja ulicy. Chodzi o odcinek Kamionkowskiej między ulicą Mińską a Głuchą. Prace ruszają w środę, 8 listopada. Jak informuje Urząd Dzielnicy Praga-Południe, drogowcy ułożą nową konstrukcję jezdni wraz z podbudową. Podczas prac zachowają jednak zabytkowe kamienie na powierzchni. Ułożą też nowe chodniki. Bardzo ważnym punktem prac jest przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji, budowa odwodnienia ulicy. Plan prac przewiduje też wymianę oświetlenia. Łączna wartość tych prac wyniesie około 532 tysiące złotych – podkreśla południowopraski ratusz. Jak podkreślają urzędnicy, będą utrudnienia i nowa organizacja ruchy. Od środy, 8 listopada drogowcy ograniczą możliwość poruszania się po remontowanym odcinku. Jak podkreśla Urząd Dzielnicy, prace potrwają do końca I kwartału 2024 roku, czyli do końca marca. Po zmianach ulica ma być jednokierunkowa.

(źródło: UD Praga-Południe)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img