wtorek, 28 listopada, 2023

To będzie ostatni taki weekend. Zmiany na Krakowskim Przedmieściu

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Sobota 28 października i niedziela 29 października to ostatnie dni, w którym Krakowskie Przedmieście będzie deptakiem. Kolejne weekendy wróci tam normalny ruch.

Ulica na odcinku od ulicy Świętokrzyskiej do Miodowej była deptakiem w wakacje. Potem też przez wszystkie weekendy września i października. Teraz, jak co tydzień drogowcy zamknęli ulicę dla aut w piątkowy wieczór. Z promenady mogą korzystać wyłącznie piesi, rowerzyści, służby miejskie i policja. Dojechać mogą też mieszkańcy do swoich posesji. Jak informował portal Infoulice.um.warszawa.pl w trakcie zamknięcia ulicy wjazd na zamknięty fragment drogi odbywa się ulicami Tokarzewskiego-Karaszewicza i Bednarską. Przejezdne jest skrzyżowanie ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat – bez możliwości skrętu w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Autobusy linii 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 kursują trasami objazdowymi w obu kierunkach. Omijają zamknięty odcinek.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego na stronie Warszawski Transport Publiczny, inaczej jeżdżą autobusy. Linie 106, 111, 116, 180, 503 i 518 jadą przez plac Małachowskiego, ulice Kredytową i Jasną (w kierunku Powiśla, Gocławia i Mokotowa). Mazowiecką i Królewską (w kierunku Woli i Muranowa). 128 i 175 w kierunku Ochoty jadą z placu Piłsudskiego Senatorską, Wierzbową, Królewską i Marszałkowską. W drugą stronę Marszałkowską i Królewską. 178 w kierunku Konwiktorskiej skręca z ulicy Świętokrzyskiej w Mazowiecką, przez plac Piłsudskiego i Senatorską wraca na trasę. W przeciwnym kierunku jedzie Senatorską, Wierzbową, Królewską i Marszałkowską. 222 z Bielańskiej jeździ przez plac Piłsudskiego, Królewską, Kredytową i Świętokrzyską do Nowego Światu. W drugim kierunku jadą Mazowiecką, Królewską, przez plac Piłsudskiego do Senatorskiej. N44 z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek jadą objazdem. Ulicami Senatorską, przez plac Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską. W poniedziałek o świcie wróci normalna organizacja ruchu.

(źródło: ztm-wtp, mat. pras./infoulice.um.warszawa)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img