wtorek, 28 listopada, 2023

Wszedł do sklepu, wyjął broń, sterroryzował kasjerkę. Wpadł po pół roku

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Kilka dni temu policjanci złapali mężczyznę, który w połowie marca sterroryzował ekspedientkę sklepu na Targówku.

Wieczornej zmiany z 13 marca pracownica sklepu z Targówka długo nie zapomni. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, późnym wieczorem w sklepie pojawił się mężczyzna. Gdy był sam z kasjerką, wtargnął za ladę. Zaatakował kobietę – prysnął jej w twarz niewiadomą substancją, wyciągnął nóż. Z kasetki z pieniędzmi zabrał gotówkę i uciekł. Kobieta wezwała policję.

13 marca br. ekspedientka sklepu mieszczącego się na Targówku została sterroryzowana przez jednego z klientów. Mężczyzna zjawił się w sklepie późnym wieczorem i wykorzystując sytuację, że był sam z kasjerką, wtargnął za ladę, po czym zagroził kobiecie nożem i rozpylił nieustaloną substancję w kierunku jej twarzy. Następnie zabrał z kasetki gotówkę. Gdy napastnik uciekł, kobieta wezwała policję.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu przy ul. Chodeckiej od razu zajęli się sprawą. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu bardzo szybko wytypowali napastnika i ustalili jego dane. Był to obywatel Gruzji, wcześniej niekarany. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Chodeckiej – relacjonuje policja. Poszukiwania trwały długo. W ubiegły wtorek policjanci zatrzymali 22-letniego obywatela Gruzji. Mężczyznę przesłuchali śledczy w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Północ mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża. Sąd tymczasowo aresztował 22-latka. Grozi mu od 3 do 12 lat więzienia – podsumowuje policja.
(źródło: policja)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img