Znikają podziemne przejścia w Śródmieściu Warszawy

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Kolejne przejścia podziemne przechodzą do lamusa – pochwalił się kilka dni temu Zarząd Dróg Miejskich. Prace na placu na Rozdrożu idą pełną parą. Co do podziemnego przejścia zdania są podzielone.

Plac na Rozdrożu to jeden z najbardziej charakterystycznych rehonów Śródmieścia. Teraz trwają tam prace. Jak informował kilka dni temu ZDM, przebudowa placu Na Rozdrożu rozkręciła się już na dobre. Obecnie trwa m. in. burzenie zejść do przejść podziemnych w rejonie alei Wyzwolenia. O zakresie prac, czyli nowych przejściach naziemnych, windach na przystanki autobusowe, nowej zieleni, czy też korekcie układu tras pieszych i rowerowych, przechodniów i pasażerów komunikacji miejskiej szczegółowo informują specjalne punkty ustawione przez nas terenie inwestycji” – pisał ZDM.

Likwidacja przejść podziemnych cieszy sporą grupę mieszkańców, choć nie brak głosów przeciwnych. – Nie znosiłam tego miejsca. Można było zgubić się niczym w labiryncie – mówi Jola, która w okolicy mieszkała przez kilkanaście lat. – Przejścia podziemne to relikt poprzedniej epoki – dodaje. Nasz rozmówca Rafał twierdzi z kolei, że przejścia podziemnego będzie mu brakować. – Przejścia takie może nie są zbyt estetyczne i wygodne. Ale to można poprawić. Są za to w stu procentach bezpieczne – dodaje. A Wy, co sądzicie o podziemnych przejściach? Nasz komentarz na ten temat (a konkretnie pomysłów społeczników chcących zasypania wszystkich przejść podziemnych) już we wtorek w NTW.

- Advertisement -spot_img