Była perłą stolicy, dziś chce się tu płakać. Miasto zapowiada remont Chmielnej

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Do końca czerwca zainteresowane firmy, mogą składać oferty w przetargu na przebudowę ulicy Chmielnej. Zwycięzcę przetargu drogowcy ogłoszą na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Prace budowlane ruszą około miesiąc po wyłonieniu wykonawcy, czyli z początkiem września. Potrwają do 31 maja 2024 roku – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Ulica Chmielna w Warszawie jeszcze w 2015 roku była reprezentacyjną ulicą Śródmieścia. Choć prawdziwy rozkwit przeżywała w latach 90-ych i 2000-ych. Mnóstwo knajp, ogródków, deptak uwielbiany przez turystów i mieszkańców. Właśnie gdzieś w połowie poprzedniej dekady coś zaczęło się psuć. Pandemia dopełniła obrazu zniszczenia.

Dziś ulica jest zdegradowana. Zmienić ma to modernizacja. Jak informuje stołeczny ratusz, projekt zakłada m.in. wymianę nawierzchni ulicy – kostkę betonową zastąpią płyty granitowe, ale wykorzystana zostanie dotychczasowa podbudowa. Wykonawca wyremontuje elementy małej architektury. A więc murki, donice z zielenią, ławki (przy kinie Atlantic i skwerze Bukinistów). Pojawi się zieleń. Wzdłuż ulicy wykonawca posadzi 95 drzew na Chmielnej i – dodatkowo – 38 na Brackiej. A także 9,5 tys. krzewów i 8,5 tys. bylin. Lokalizację drzew autorzy projektów dobrali tak, aby nie przesłaniać istotnych elementów elewacji budynków. I umożliwić funkcjonowanie ogródków gastronomicznych – informuje urząd miasta. Oferty w przetargu można składać do końca czerwca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wykonawcę poznamy na przełomie lipca i sierpnia. Prace ruszę we wrześniu. Zakończą się do końca maja przyszłego roku – podsumowuje ratusz.

(źródło: UM Warszawa)

- Advertisement -spot_img