poniedziałek, 18 października, 2021

Handlowali narkotykami w Warszawie i na Mazowszu. CBŚP rozbiło grupę przestępczą

Centralne Biuro Śledcza Policji zlikwidowało zorganizowaną grupę przestępczą.  Zajmowała się ona handlem narkotykami w Warszawie i na Mazowszu. Policjanci zatrzymali dziesięć osób.

Akcję policjanci przeprowadzili w ubiegłym tygodniu. W Warszawie i kilku ościennych miejscowościach funkcjonariusze z CBŚP w jednym czasie weszli do mieszkań zajmowanych przez podejrzanych. W ten sposób  zatrzymali osiem osób. Dwie kolejne doprowadzili z Aresztu Śledczego lub  Zakładu Karnego. Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji,   zatrzymani są podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

W czasie przeszukań mieszkań policjanci zabezpieczyli podejrzane substancje. Zatrzymani ukryli je w obudowie gaśnicy i w różnych miejscach w piwnicach.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie gangu mogli działać na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na terenie woj. mazowieckiego, a szczególnie w Warszawie. W tym czasie najprawdopodobniej handlowali amfetaminą, marihuaną, mefedronem czy kokainą. Podejrzanym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest mężczyzna karany wcześniej, m.in. za handel narkotykami. Według śledczych, jego prawą ręką była kobieta, której zadaniem było m.in. przekazywanie informacji innym osobom.

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga siedmiu podejrzanym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dariuszowi B. grozi odpowiedzialność za kierowanie gangiem. Dziesięciorgu podejrzanym przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Sąd tymczasowo aresztował dziesięć osób.

(źródło: CBŚP)

Polecamy