piątek, 3 maja, 2024

Nareszcie! Legia wygrała na Łazienkowskiej

Koniec fatalnej serii! Legia Warszawa pokonała na Łazienkowskiej Zagłębie Lubin. Choć spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie, nie było łatwe.

Mecz w pierwszej części był wyrównany. W bramce legionistów dobrze spisywał się Artur Boruc, który w każdym spotkaniu potwierdza swą klasę. W 30 minucie kapitalną akcję Pawła Wszołka wykończył Thomas Pekhart. Było 1:0. Jednak z prowadzenia mistrzowie Polski cieszyli się tylko 8 minut. W 38 minucie w polu karnym faulował Slisz, i rzut karny na bramkę zamienił Filip Starzyński. Było 1:1. Po przerwie piłkarze Legii mocno przyśpieszyli. W 53 minucie gry bramkę na 2:1 strzelił Pekhart. Podopieczni Czesława Michniewicza mogli wygrać wyżej, ale wyraźnie „rozregulowany celownik” miał Paweł Wszołek. Były reprezentant zagrał dobry mecz, zaliczył asystę przy pierwszym golu, ale zmarnował trzy dogodne sytuacje bramkowe.

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)