piątek, 3 maja, 2024

Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest!

Po raz czternasty (wliczając odebrany tytuł z roku 1993 piętnasty) piłkarze Legii Warszawa sięgnęli po mistrzostwo Polski w piłce nożnej! Podopieczni Aleksandara Vukovicia pokonali w sobotę Cracovię 2:0 i przypieczętowali mistrzostwo. Legioniści zrównali się liczbą tytułów z Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów.

Przed spotkaniem z Cracovią były pewne obawy, bo w meczu Pucharu Polski Legia odpadła kilka dni temu właśnie z „Pasami” przegrywając aż 0:3. Tu jednak zemsta okazała się słodka. Przewaga gospodarzy od początku nie podlegała dyskusji. W 23 minucie ładną centrę Pawła Wszołka na bramkę zamienił Tomas Pekhart. Było 1:0. Do przerwy, pomimo przewagi podopiecznych Aleksandara Vukovicia wynik nie uległ już zmianie. W drugiej połowie Legia wciąż była zespołem lepszym. W 75 minucie Bartosz Ślisz podał do Waleriana Gwilii, a ten skierował piłkę do siatki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Drużyna Legii dotychczas dość często wywalczała dublety, życzymy więc powtórzenia fety za rok.

Legia Warszawa –  Cracovia Kraków 2:0 (0:0)

1:0 Thomas Pekhart (23’), 2:0 Walerian Gwilia (75’)

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak – Michał Karbownik, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha – Paweł Wszołek, Domagoj Antolić, Walerian Gwilia (94’ Maciej Rosołek), Andre Martins (10’ Bartosz Ślisz), Luquinhas (80’ Mateusz Cholewiak) –  Tomas Pekhart.

Cracovia Kraków: Lukas Hrosso –  Cornel Rapa, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Kamil Pestka – Sergiu Hanca, Sylwester Lusiusz (58’ Ivan Fiolic), Pelle van Amersfoort, Florian Loshaj (73’ David Jablonsky), Mateusz Wdowiak (82’ Thiago) –  Rafael Lopes.