sobota, 20 kwietnia, 2024

Więcej ludzi w autobusach i tramwajach

Zmiany w komunikacji miejskiej. W ramach kolejnego etapu luzowania obostrzeń jednocześnie autobusem będzie mogło jeździć więcej osób w jednej chwili.

fot. ODH

Od poniedziałku 18-go maja zmienią się zasady podróżowania w środkach transportu publicznego, także w pojazdach komunikacji miejskiej.  Będzie mogło podróżować nimi więcej osób niż dotychczas.

Podwyższony jest  limit pasażerów w środkach transportu publicznego. Od  18 maja autobusem, metrem czy tramwajem będzie mogło jeździć równocześnie więcej osób. Na pokład wejdzie albo tylu pasażerów,  ile wynosi połowa miejsc siedzących (tak jak obecnie) albo  tylu, ile wynosi 30 proc.  liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (w tym przypadku jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna). Co to oznacza w praktyce? Jeżeli w autobusie jest 30 miejsc siedzących i 70 stojących (czyli w sumie 100), to równocześnie może nim jechać 30 osób. Przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Do tej pory do takiego autobusu mogło wejść 15 osób.

(źródło: gov.pl)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img