sobota, 20 kwietnia, 2024

Poniedziałek – nie żyją 2 osoby z Warszawy, 3 na Mazowszu

65-letni mężczyzna i 97 letnia kobieta, oboje z chorobami współistniejącymi to kolejne ofiary koronawirusa w stolicy.

 
fot. Freeimages.com

W poniedziałek na Mazowszu zmarły kolejne trzy osoby – jedna w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w powiecie bałobrzeskim – to 689-letni mężczyzna. Zmarły też kolejne dwie osoby w Warszawie -0 65-latek i 97-latka. Wszyscy zmarli mieli choroby współistniejące. W regionie odnotowano blisko setkę zachorowań. Jak wynika z danych z poniedziałku, 6 kwietnia, z godziny 16.00, w ciągu doby Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna odnotowała 98 (dziewięćdziesiąt osiem) nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 i trzy przypadki śmiertelne w wyniku  zakażenia. Według danych na poniedziałek, 6 kwietnia na godzinę 16, od początku epidemii w regionie zmarły już dwadzieścia trzy osoby, a zakażonych jest 1065 (tysiąc sześćdziesiąt pięć) osób. 

 Komunikat MPWIS z dnia 6 kwietnia 2020 r., przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie województwa mazowieckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19.

06.04.2020

Stan aktualny na dzień 6 kwietnia 2020 godzina 16.00.

Województwo mazowieckie:

liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 17 835 / (1 125)

liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 640/ (81)

liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 6 761 / (393)

liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 860/(39)

liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba):

1 065/ (98)

liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 23 / (3)

liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 14 /(4)

Na podstawie dokumentacji i nadesłanych meldunków z województwa odnotowano 3 kolejne zgony na terenie województwa mazowieckiego:

powiat m. st. Warszawa:

(21) mężczyzna (l.65), hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Warszawie, choroba współistniejąca.

(22) kobieta (l.97), hospitalizowana w Szpitalu MSWiA w Warszawie, choroba współistniejąca.

powiat białobrzeski:

(23) mężczyzna (l.68), DPS Niedabyl, choroba współistniejąca.

Nowe przypadki ozdrowieńców wykazane przez PSSE w m.st. Warszawie, PSSE w Wołominie i PSSE w Mławie. To 3 kobiety w wieku 25-80 lat oraz mężczyzna w wieku 35 l.

Wszystkie zgłoszenia napływające do Mazowieckiego Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego są weryfikowane i przekazywane do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do Wojewody Mazowieckiego i Ministerstwa Zdrowia.

Trwają bardzo intensywne działania wszystkich służb sanitarnych. W ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych przez państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych w każdym przypadku podejmowane są (w zależności od oceny sytuacji) działania dotyczące nadzoru epidemiologicznego, kwarantanny, izolacji lub/i hospitalizacji chorego.

W przypadku zgłoszenia podejrzenia zachorowania lub zachorowania prowadzone są działania mające na celu ustalenie wszystkich osób z kontaktu z chorym, określenie liczby osób do objęcia nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną oraz weryfikację laboratoryjną przypadku.

Szybkość i skuteczność wdrożenia działań przez inspekcję sanitarną, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, jest uzależniona od niezwłocznego zgłaszania podejrzeń zachorowań lub zachorowań przez lekarzy, do których trafiają pacjenci. Bardzo istotne jest odpowiedzialne podejście każdej osoby do stosowania się do zaleceń inspekcji sanitarnej i profesjonalistów medycznych dotyczących zasad postępowania w kwestii przestrzegania higieny – szczególnie właściwego mycia rąk, higieny kaszlu i kichania, unikania dużych skupisk ludzkich.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Koronawirus SARS-CoV-2 jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

 

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa:  800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych oraz o wyciszanie emocji, które mogłyby prowadzić do paniki.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z sygnalizowanymi trudnościami dodzwonienia się do stacji sanitarno-epidemiologicznych. Staramy się jak najszybciej reagować na wszystkie Państwa sygnały!!!

(źródło: wsse.waw.pl)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img