wtorek, 5 marca, 2024

Po Kolejach Mazowieckich WKD też podnosi ceny!

Nie tylko Koleje Mazowieckie, ale także Warszawska Kolej Dojazdowa podnosi ceny biletów.

fot. Adrian Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79734890

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, iż w uzgodnieniu z organizatorem publicznego transportu zbiorowego od dnia 1 lutego 2020 r. wprowadza nowe stawki cen biletów jednorazowych i okresowych obowiązujących na linii WKD – informuje WKD. – Zmiana cen biletów wynika ze wzrostu kosztów usług WKD, spowodowanego znacznym wzrostem cen energii elektrycznej, kosztów osobowych oraz rodzajowych obejmujących m.in. koszty utrzymania infrastruktury i taboru – czytamy. Jak zaznacza przewoźnik, to pierwsza taka podwyżka od kilkunastu lat. Bilety w pierwszej strefie wzrosną z 3.60 zł. do 4.10 zł., bilety w strefie drugiej z 4,80 na 5,50 a w strefie trzeciej z 7 do 8. Bilety okresowe będą teraz kosztowac kolejno 20,50 w strefie pierwszej, 27,50 w drugiej i 40,00 w trzeciej.

Dzień wcześniej wzrost cen biletów potwierdziły Koleje Mazowieckie, również tłumacząc ten krok wzrostem cen energii. Podwyżki w WKD to średnio 15 proc., w KM 10 proc. Szczegółowe taryfy dla WKD dostępne TUTAJ.

(maks)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img