sobota, 24 lutego, 2024

Targówek: Syn znęcał się nad matką. „Przyduszał, szarpał, groził śmiercią”

Pijany 28-latek wszczął awanturę, podczas której ubliżał i popychał swoją matkę. Na miejsce przyjechali policjanci. Jak się okazało syn kobiety nad matką znęcał się już od dłuższego czasu. Grozi mu do pięciu lat więzienia.
Jak informuje Stołeczna Policja, dzielnicowi z Targówka zostali wezwani do interwencji w jednym z mieszkań w dzielnicy. Jak się okazało, 28-letni mężczyzna ubliżał swojej mamie, szarpał ją. Na miejscu mundurowi błyskawicznie opanowali sytuację. Zatrzymali awanturnika i przeprowadzili rozmowę z pokrzywdzoną – czytamy w komunikacie.
Kobieta pożaliła się policjantom, a jej relacja była wstrząsająca. Jak się okazało, od marca syn nie dawał jej normalnie funkcjonować. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją i obrażał, przewracał na podłogę, przyduszał, uderzał pięścią w głowę, wykręcał ręce, szarpał za ramiona, a także groził pozbawieniem życia. W obawie o swoje bezpieczeństwo kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – podaje policja.
Kiedy zatrzymany wytrzeźwiał usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką. Prokurator zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, nałożył na niego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazał mu opuszczenie lokalu mieszkalnego zajmowanego z matką – informuje Komenda Stołeczna Policji. Jak czytamy w komunikacie KSP, mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia.
(źródło: Policja)

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img