środa, 17 kwietnia, 2024

Toyota rąbnęła w drzwi volkswagena. Zderzenie wstrzymało tramwaje na Pradze

Do bardzo groźnie wyglądającego zderzenia doszło w środowy poranek na Pradze-Północ. Toyota z impetem uderzyła w drzwi volkswagena. Były utrudnienia, nie jeździły tramwaje.

Do zdarzenia doszło około 7.30. Jak informuje straż miejska, funkcjonariusze, którzy patrolowali Pragę -Północ zatrzymali się na światłach u zbiegu ulicy Jagiellońskiej i alei Solidarności. Światła na sygnalizatorze zmieniły się na kolor zielony, dając wolny przejazd ulicą Jagiellońską. Samochody ruszyły.

Nagle funkcjonariusze zobaczyli, jak na skrzyżowanie wjeżdża po torowisku biała toyota i z impetem uderza w przejeżdżającego na zielonym świetle volkswagena. Toyota uszkodziła drzwi kierowcy volkswagena. Zniszczeniu uległ też przód pojazdu sprawcy wypadku – relacjonuje straż miejska. Pojazdy zablokowały torowisko, wstrzymały ruch tramwajów. Strażnicy natychmiast zawiadomili pogotowie ratunkowe, straż pożarną i policję, a sami ruszyli na pomoc kierowcom. Oboje byli przytomni. 42-letni sprawca nie zgłaszał obrażeń. Kierująca volkswagenem 21-letnia kobieta nie mogła opuścić auta, ponieważ jej drzwi były zablokowane. Uskarżała się na ból ręki i była w szoku. Strażnicy zaopiekowali się poszkodowaną i pomogli jej opuścić samochód. Kobietę zaprosili do radiowozu, gdzie pod obserwacją jednego z funkcjonariuszy oczekiwała na przyjazd pogotowia i bliskiej osoby. Na miejsce przyjechał kolejny patrol straży. Utrudnienia w ruchu w rejonie wypadku trwały do godziny 9.00. Obrażenia kobiety na szczęście nie wymagały hospitalizacji – podsumowuje straż miejska.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img