niedziela, 3 marca, 2024

Wpadali do lokalu, terroryzowali, bili. Tak obrabowali 16 punktów gier losowych w Warszawie

16 osób w wieku od 17 do 46 lat zatrzymali stołeczni policjanci w ramach śledztwa w sprawie napadów na punkty gier losowych. Seria bardzo brutalnych ataków trwała od roku, sprawcy obrabowali około 16 punktów, jeden aż dwukrotnie.

Wszystko zaczęło się w grudniu ubiegłego roku. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, w Warszawie doszło do serii ataków na punkty gier losowych. Sprawcy uderzali w różnych miejscach: przy ulicy Grójeckiej, Mazowieckiej, Czecha, Grochowskiej, Chłopickiego, Kopińskiej, Bakalarskiej, Stefana Starzyńskiego, Łodygowej, Sarenki, Pełczyńskiego, Grzymały, Wolskiej. Także poza Warszawą. W Piasecznie przy ulicy Kilińskiego, Wólce Kosowskiej przy ulicy Marii Świątkiewicz i Nadrzecznej oraz w Sulejówku przy ulicy Piłsudskiego.

Sprawcy byli bardzo brutalni. Typowali lokal, potem jedna osoba udawała gracza. Podchodziła pod drzwi. Po otwarciu do środka wpadali członkowie grupy. Metalowymi młotkami, łomami, pałkami teleskopowymi, siekierami terroryzowali pracowników lokali. Niszczyli automaty, zabierali z nich pieniądze. W kilku przypadkach pracowników lokali sprawcy brutalnie pobili – relacjonuje policja. W trakcie jednego napadu sprawcy pozyskiwali od 5 do nawet 20 tysięcy złotych na osobę. Policjanci ustalili, że napastnicy napadli w sumie na 16 lokali. Jeden obrabowali dwa razy – relacjonuje policja. Policjanci wytypowali osoby mogące mieć związek z napadami – relacjonuje policja. Funkcjonariusze zatrzymali 16 osób w wieku od 17 do 46 lat. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa – Ochota. Podejrzani usłyszeli łącznie 118 zarzutów, głównie rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Część z oskarżonych odpowie także za posiadanie narkotyków. Sąd tymczasowo aresztował 15 podejrzanych na trzy miesiące. Jedną osobę objęto policyjnym dozorem – informuje policja. Mężczyznom może grozić od 3, do 20 lat więzienia.

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img