środa, 29 listopada, 2023

Wrzucili do ognia bombę lotniczą. Jeden nie żyje, drugi walczy o życie, trzeci z zarzutami. Nowe fakty

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Nie milkną echa niewyobrażalnej tragedii pod Sochaczewem. W wyniku eksplozji wrzuconej do ognia bomby zginął 26-latek, jego rówieśnik walczy o życie w szpitalu. Ich 23-letni kolega trafił do celi. Grozi mu 10 lat więzienia. Policja podała nowe fakty w sprawie.

Chodzi o wybuch w lesie w Plecewicach, w gminie Brochów niedaleko Sochaczewa. Do tragedii doszło w piątek, 10 listopada wieczorem. Jak informuje mazowiecka policja, po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że na miejscu zginął młody człowiek. To 26-letni mieszkaniec gminy Brochów. Jego rówieśnik został ciężko ranny. Do szpitala przetransportowało go Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Warszawie. Wciąż trwa walka o życie mężczyzny – informuje policja.

Policjanci po wybuchu pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczyli teren, który potem sprawdzili policyjni pirotechnicy. Z ustaleń policji wynika, że wybuchła bomba lotnicza z czasów II wojny światowej. Eksplodowała w wyniku działania wysokiej temperatury. Wcześniej ktoś wrzucił ją do ognia. Jak informuje policja, funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który był na miejscu w chwili eksplozji. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie podejrzany usłyszał zarzuty. Chodzi o sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób w postaci eksplozji bomby lotniczej. Zdaniem śledczych mężczyzna nieumyślnie spowodował śmierć 26-latka, ciężkie obrażenia u drugiego z mężczyzn. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia – informuje policja. Apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchów. Przypomina, że choć minęło wiele lat od wojny, to niewybuchy nadal mogą stanowić ogromne zagrożenie dla ludzi i mienia. Nie należy ich dotykać, przenosić, w razie ich zauważenia należy powiadomić odpowiednie służby – podsumowuje policja.

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img